Damian Pacześniak

Członek Zarządu

Damian Pacześniak

Jestem orędownikiem deinstytucjonalizacji opieki nad dzieckiem i rozwojem rodzinnych form opieki zastępczej. Od ponad 6 lat jestem pracownikiem samorządowym z zakresu pomocy społecznej, gdzie zajmuję się ideą rodzicielstwa zastępczego. Jestem autorem Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w Łodzi, współautorem kampanii społecznych: Rodzina Jest dla Dzieci, Test Serca, Trafiony (Nie)zatopiony. Jestem również wiceprezesem Fundacji “Dobrodzieje się”, wspierającej od 4 lat dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych.

Dołączyłem do Polski 2050, bo wierzę, że problemy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym zyskają odpowiednią uwagę i skuteczne rozwiązania zarówno w politycznej, jak i obywatelskiej. Byłem członkiem zarządu regionalnego w województwie łódzkim do 2023 roku, jestem też członkiem partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Planuję kandydować w zbliżających się wyborach samorządowych.