Jarosław Kossakowski

Zarząd regionu województwa mazowieckiego

Jarosław Kossakowski
Od marca 2022 roku jestem liderem Stowarzyszenia Polska 2050 Koła Powiatowego Ostrołęka  Kurpie.
Z wykształcenia jestem lekarzem, pracuję na co dzień jako lekarz rodzinny w placówkach POZ na Mazowszu.
Przez wiele lat byłem członkiem rady Fundacji „Itaka” zajmującej się poszukiwaniem ludzi zaginionych, współpracującej z programem telewizyjnym „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. Działałem również w Fundacji „Aktywnie przeciw depresji” oraz byłem współzałożycielem Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kętrzynie i Ostrołęce.
Zostałem doceniony przez moich pacjentów w konkursie Hipokrates 2022 i wybrany ich głosami Lekarzem Rodzinnym Roku 2022 w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Wspieram od lat organizacje społeczne, w tym Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe i Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki. Udało mi się, razem grupą bardzo zaangażowanych osób z naszego koła, zorganizować wiele koncertów charytatywnych oraz wydarzeń kulturalnych m.in. „Wianki dla Słowianki – Gramy dla Franka”, „Jesienny Festiwal Smaków”, „Spotkania z historią”, „My też mamy marzenia”.
Prywatnie jestem ojcem dwóch synów i dziadkiem dwójki wnucząt. Moją pasją jest muzyka jazzowa i bluesowa, kocham Karaiby oraz kajakarstwo turystyczne.