Szymon Hołownia

Prezes Zarządu

Szymon Hołownia

Poznaliście mnie jako dziennikarza, publicystę, założyciela organizacji charytatywnych i prowadzącego programy w telewizji. Fundacje Dobra Fabryka i Kasisi, teksty w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej” czy „Newsweeku”, program „Mam Talent”, a wcześniej religia.tv – te wszystkie rzeczy robiłem z fantastycznymi ludźmi, profesjonalistami. Dzięki temu bardzo szybko przekonałem się, że zasoby pojedynczego człowieka nie wystarczą, a dobro mnoży się dużo szybciej i skuteczniej, gdy pomysłem na jego robienie podzielisz się z innymi.

Pochodzę z Podlasia, którego krajobrazy i duch pogranicza, styku kultur, zawsze będą już częścią mnie. Już jako młody człowiek zacząłem zadawać sobie pytania o to, co można zrobić, by dobrze zmienić życie tych, którzy mają mniej? Dlatego już w liceum organizowaliśmy z grupą znajomych świetlice i wyjazdy na ferie dla dzieci z dysfunkcyjnych rodzin. W 2013 roku założyłem Fundację Kasisi, a rok później – Fundację Dobra Fabryka, która finansuje placówki medyczne, ośrodki leczenia głodu, szkoły, spółdzielnie m.in. w krajach Afryki. W Chinach współfinansujemy ambulatorium psychologiczne. W Bangladeszu i w Grecji wspieramy dzieci uchodźców przebywające w obozach. Docieramy z pomocą do 40 tys. osób rocznie. W Polsce wspieramy organizacje pracujące z osobami w kryzysie bezdomności. Fundacja Kasisi skupia się na finansowaniu największego w Zambii domu dziecka, w którym na stałe mieszka ponad dwieście osób. Za teksty dotyczące cierpienia i osób wykluczonych otrzymałem dwie nagrody Grand Press w 2006 i 2007 roku. W 2016 roku otrzymałem Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

https://www.facebook.com/szymonholowniaoficjalny
https://twitter.com/szymon_holownia
https://www.youtube.com/c/SzymonHołowniaOficjalny
https://instagram.com/szymon.holownia

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.