Aktywnie i charytatywnie w woj. opolskim

03 listopada 2022
Woj. opolskie

Aktywnie lecz przede wszystkim charytatywnie przebiegł październik w woj. opolskim. Nasi członkowie i wolontariusze prężnie działają, aby pomoc każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. Nasze DNA cechuje się  głębokim wyczuleniem na osoby chore, cierpiące i w potrzebie. Ale to nie jedyna nasza cecha. Tuż za nią idą przedsiębiorczość, planowanie, gra zespołowa oraz szybkie i zdecydowane działanie.

Ciasto czekoladowe, sernik, szarlotka a nawet pampuszki  – ukraińskie bułki i wiele innych smakowitości można było kupić w niedzielę 9 października na Rynku w Kluczborku, gdzie nasi wolontariusze zorganizowali kiermasz charytatywny. Celem kiermaszu było zebranie środków na leczenie na leczenie Antosia –  chorego na rdzeniowy zanik mięśni – SMA typ I oraz Iwonki, której jedynym ratunkiem na zdrowie i życie  jest natychmiastowa operacja w USA.  W ramach akcji udało nam się zebrać kwotę 2700 złotych.

Ponad 7000 PLN  – tyle udało nam się zebrać na potrzeby chorego Wiktorka podczas charytatywnego biegu w Krapkowicach, który współorganizowaliśmy jako Polska 2050 Opolskie w niedzielę 30 października 2022 r.
Mnóstwo słońca, radości, zdrowego ruchu  oraz własnoręcznie pieczonych przez naszych wolontariuszy słodkości połączone z szczytnym celem. Cały dochód z imprezy przeznaczony został na rehabilitację Wiktorka, który choruje na rzadką genetyczną chorobę, ataksję rdzeniowo-móżdżkową autosomalnie dominującą, spowodowaną mutacją w genie (SCA29). Niestety na tą chorobę nie ma lekarstwa, jednak dzięki systematycznej rehabilitacji, Wiktorek ma szansę  funkcjonować prawie normalnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, organizatorom i uczestnikom.