Mikołaj dla DPS w Starogardzie Gdańskim

12 grudnia 2022
Woj. pomorskie

Akcja Stowarzyszenia Polska 2050 „Mikołaj dla DPS” w Starogardzie Gdańskim to już tradycja. W tym roku odbyła się po raz trzeci i tym razem udało się obdarować 55 mieszkańców starogardzkiego DPS. Sprawna organizacja i cel akcji pozwoliły na zaangażowanie darczyńców nawet spoza powiatu starogardzkiego, którzy nie należą do Stowarzyszenia. W sobotę 10 grudnia odbył się finał, podczas którego przekazano zgromadzone prezenty mieszkańcom DPS zlokalizowanego przy Alei Wojska Polskiego w Starogardzie Gdańskim.

Na podstawie listów do Mikołaja od mieszkańców DPS przygotowano konkretne prezenty. Często pytano o ciastka, czekolady, zeszyty, napoje, a nawet pocztówki czy grzechotkę. Przeważnie darczyńcy od serca dokładali do paczek dodatkowe elementy, wzbogacając ich zawartość. W sprawach organizacyjnych i formalnych wiele pracy w akcję włożyli: Ewa Podolska, Klaudia Malinowska, Daniel Zadurski i Dawid Klein z naszego Stowarzyszenia.