Nasze projekty do gdańskiego Budżetu Obywatelskiego

05 października 2022
Woj. pomorskie

Do 10 edycji gdańskiego Budżetu Obywatelskiego swoje projekty zgłosili również członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 – Marcin Zabojszcz i Stanisław Rutkiewicz. Pierwszym z nich zgłosił projekt nr 2 w dzielnicy Zaspa Młyniec. Projekt dotyczy stworzenia ogrodu sensoryczno – deszczowego na terenie znajdującym się w okolicy Szkoły Podstawowej 92. Na obecnie nieużytkowanym terenie mają się znaleźć: mała architektura, ogród deszczowy oraz strefy sensoryczne: dotykowa, dźwiękowa i zapachowa. Teren ma być dostępny zarówno dla dzieci jak i osób z ograniczeniami ruchowymi.

Projekt nr 7 Stanisława Rutkiewicza Piecki – Migowo dotyczy wybudowania łącznika dla pieszych pomiędzy ulicą Nobla (Morenową) z ulicą Gojawiczyńskiej. Budowa schodów i chodnika bardzo ułatwiłaby życie mieszkańcom okolicznych osiedli w pokonaniu drogi do/z szkół, żłobka i infrastruktury osiedlowej położonej w górnym tarasie Piecek. Aktualny układ drogowy uniemożliwia szybkie i bezpieczne pokonanie dystansu, który przy istnieniu wnioskowanego łącznika byłby prostym i praktycznym w yborem dla wielu mieszkańców dzielnicy.