Pracowity grudzień na Dolnym Śląsku

27 grudnia 2022
Woj. dolnośląskie

W okresie przedświątecznym członkowie i wolontariusze Ruchu Polska 2050 działali na maksymalnych obrotach. Koło powiatu dzierżoniowskiego oraz Pokolenie 2050, jako współorganizatorzy spotkania wigilijnego dla mieszkańców Dzierżoniowa, upiekli i wręczyli mieszkańcom tego miasta ponad 1000 pierników.

Zima to okres, w którym osoby w kryzysie bezdomności lub w inny sposób wykluczone szczególnie potrzebują naszego wsparcia, dlatego członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 woj. dolnośląskie nie zapominają o tych osobach najbardziej narażonych na chłód i niedostatek. Jak co tydzień nasi przedstawiciele z Dzierżoniowa dostarczyli ciepły posiłek do ogrzewalni, jak również zorganizowali spotkanie wigilijne dla osób korzystających z ogrzewalni.

Ekipa świdnickiego koła stowarzyszenia Polska 2050 kolejny raz dostarczyła osobom potrzebującym żywnościowe paczki wigilijne.

Natomiast członkowie i wolontariusze oleśnickiego koła Stowarzyszenia Polska 2050 jak co roku przeprowadzili akcję Słodki Podarunek. Dzięki ofiarności mieszkańców Oleśnicy i okolic zebrali aż 38 kartonów ciast, które podzielili i rozwieźli do czterech pobliskich ośrodków opiekujących się osobami w kryzysie bezdomności i w trudnej sytuacji życiowej.
Ciasta dotarły na Wigilię do odwiedzanego co roku w ramach akcji Słodki Podarunek Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie oraz do Schroniska dla Bezdomnych mężczyzn im. Brata Alberta w Szczodrem. Nasi wolontariusze pamiętali także o osobach korzystających z oleśnickiej ogrzewalni prowadzonej przez służby ratownicze. Dzięki rekordowo dużej ilości ofiarowanych w tym roku ciast wolontariusze część wypieków dostarczyli także do Domu Pomocy Społecznej dla kobiet przy ul. Farnej we Wrocławiu.
Akcja nie byłaby możliwa bez ofiarności ponad 30 osób, które samodzielnie lub wraz z rodzinami upiekły wspaniale wyglądające domowe ciasta! W tym roku do akcji włączyło się też kilka Pań z Ukrainy, które również dostarczyły swoje wypieki.

Oleśnickie koło Stowarzyszenia Polska 2050 serdecznie dziękuję wszystkim wspaniałym osobom o wielkich sercach, które 23 grudnia poświęciły swój czas w środku „świątecznej gorączki”, żeby podarować chociażby odrobinę normalności, obdarzając potrzebujących rodzinną świąteczną atmosferą.