Tłusty Czwartek w DPS-ach w Ryżkach i Łukowie

17 lutego 2023
Woj. lubelskie

W tym roku Koło Powiatowe Powiatu Łukowskiego postanowiło wziąć tradycję tłustoczwartkową w swoje ręce.
Jak powiedział Paweł Sosnowski – „Tłusty Czwartek bez pączków byłby dniem straconym”. Dlatego też tego dnia Członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 oraz wolontariusze odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach i Domu Pomocy Społecznej w Łukowie. W Ryżkach mieszka 101 pensjonariuszy, w Łukowie 37. W obu tych Domach zostali życzliwie przyjęci. A w łukowskim DPSie natomiast skorzystali z zaproszenia siostry dyrektor Anny Andrzejuk i usiedli przy kawie i pączkach do miłej pogawędki. Była też okazja aby zaśpiewać „100 lat” i złożyć życzenia dzisiejszej solenizantce i pensjonariuszce DPS pani Danucie.

„Przepysznych pączków wystarczyło dla wszystkich. Po raz kolejny tłustoczwartkowe przedpołudnie przejdzie do naszej lokalnej historii i zapisze się w akcjach powiatu Łukowskiego ! Mamy nadzieję , że i mieszkańcom tych dwóch domów uprzyjemniliśmy i osłodziliśmy ten dzień . W sumie przekazaliśmy 200 pączków! W zamian dostaliśmy wiele uśmiechów i ciepłych słów.” – relacjonowali  wolontariusze z koła w Łukowie.