Świąteczne paczki dobra dla osób w kryzysie bezdomności

21 grudnia 2022
16:43

Ponad 60 świątecznych paczek dobra dostarczyliśmy do schroniska dla osób w kryzysie bezdomności w Koleczkowie, które prowadzone jest przez Stowarzyszenie Edukatorów i Terapeutów „Zaczarowani”. 

Podarunki zebrane zostały wśród wolontariuszy województwa pomorskiego i ich przyjaciół, a przekazane zostały przez członków Stowarzyszenia Polska2050 Izabelę Szarek i jej męża, Wioletę Tomczak i jej dzieci oraz Aleksandrę Rokicką. 

Liderka Stowarzyszenia Polska2050 w Gdyni Wioleta Tomczak napisała: „Cieszę się, że tym 60 seniorom i niepełnosprawnym osobom sprawimy na te święta uśmiech”. 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, w szczególności dzieciom z przedszkola nr 1 w Sopocie, dzieciom ze szkoły podstawowej nr 49 w Gdańsku i dzieciom ze szkoły podstawowej nr 51 w Gdyni za przygotowanie cudownych kartek świątecznych. 

Na stronie facebook’owej Stowarzyszenia Edukatorów i Terapeutów zostały zamieszczone podziękowania dla wszystkich darczyńców, w tym m.in.: „fantastycznym ludziom z partii Polska2050”.  

Schronisko wciąż potrzebuje pomocy, zwłaszcza finansowej. Z powodu mrozów są przyjmowane osoby bezdomne w trybie interwencyjnym i muszą zostać zakupione dodatkowe łóżka, szpitalne materace i pościel. Powtarzając po prezesce Stowarzyszenia, Pani Beacie Pawlik: „Pomagającym warto pomóc!”

Natomiast lider powiatu wejherowskiego Stowarzyszenia Polska 2050 Jacek Pałubicki i organizatorka przedsięwzięcia, radna miasta Rumia Beata Ławrukajtis, dostarczyli świąteczne paczki z prezentami dla osób w kryzysie bezdomności w Rumii. 

Bożą Przystań w Rumii to miejsce wyjątkowe – czyste, bardzo zadbane, które systematycznie odwiedza kilkadziesiąt osób. Można się w tym miejscu wykąpać i otrzymać świeże ubrania.

Anna Majzon-Wójtowicz, założycielka fundacji, która opiekuje się tym miejscem była bardzo wdzięczna za nasz gest, na który złożyli się wolontariusze powiatu wejherowskiego, przy wsparciu przyjaciół z całego województwa. Przygotowano w sumie 30 świątecznych paczek dla ludzi w kryzysie bezdomności. 

– Bardzo dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do takiego Dobra – powiedziała Anna Majzon-Wójtowicz.

– Dobrze, że są takie miejsca. Przywracają godność ludziom i dobrze, że są tacy ludzie, którzy organizują takie fundacje. Brawo dla Was.- napisała Dorota Ściślak, wolontariuszka Stowarzyszenia Polska 2050 z Wejherowa. 

– Chodzi właśnie o godność, żeby pójść na rozmowę o pracę, do lekarza. Aby funkcjonować w społeczeństwie trzeba być umytym, czystym. Dla nas to oczywiste, dla innych nieosiągalne – dodała Beata Ławrukajtis 

– Boża Przystań to jedyne takie miejsce w powiecie gdzie ludzie w kryzysie bezdomności mogą się wykąpać, przebrać w czystą odzież i zjeść. Powstała i funkcjonuje głównie dzięki wolontariuszom- uzupełnił Jacek Pałubicki.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tej akcji. Warto pomagać, a o tym, że robimy to jako Polska 2050 długofalowo najlepiej świadczył karton z logo naszego ruchu, który w Bożej Przystani pozostał z zeszłorocznej akcji.

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050