14  akcji #PoznajMYsię w Opolskim

11 października 2021
Woj. opolskie

W województwie opolskim w okresie od lipca do września odbyło się łącznie 14  akcji #poznajmysię.  Zorganizowane akcje mały charakter ekologiczny, społeczny i pomocowy.

Aż w 5 powiatach opolskich zorganizowane akcje miały charakter pikników charytatywnych służących wsparciu zbiórki na zakup sprzętu medycznego dla nieuleczalnie chorych dzieci – podopiecznych hospicjum perinatalnego w Opolu. Dzięki pomocy naszych wolontariuszy udało się zebrać łącznie ponad 24 tys. zł. Piknik rodzinny był doskonałą okazją, aby pozwolić przybyłym wypowiedzieć się w ankietach #poznajmysię na temat tego, czego im brakuje w najbliższym otoczeniu i co chcieliby zmienić. Wszyscy uczestnicy byli bardzo pozytywnie nastawieni do naszej obecności i chętnie brali udział w badaniu.

W ramach akcji #poznajMYsię w powiecie krapkowickim wolontariusze i sympatycy stowarzyszenia zorganizowali objazd rowerowy swojego powiatu. Z częścią mieszkańców nasza żółta drużyna miała okazję porozmawiać na temat tego, co Polska 2050 ma do zaoferowania by polepszyć życie ich, ich rodzin i lokalnych społeczności.

Podczas takich spotkań z mieszkańcami miejscowości położonych bezpośrednio przy autostradzie A4, mieszkańcy skarżyli się na uciążliwy hałas wynikający z rosnącego natężenie ruchu na autostradzie. Dlatego też w czasie wizyty posłanki Hanny Gill-Piątek na Opolszczyźnie w ramach akcji #poznajmysię,  została zorganizowana konferencja prasowa w Malni w tej sprawie. W konsekwencji ważkości tematu nasza posłanka wsparła mieszkańców interpelacją do Ministra infrastruktury. Z inicjatywy zaś Pełnomocniczki Szymona Hołowni na Opolszczyźnie – Agaty Liki, grupa zaangażowanych osób zorganizowała zbiórkę podpisów wśród mieszkańców pod petycją do GDDKiA, w sprawie podwyższenia ekranów akustycznych i dołożenia dodatkowych paneli na części autostrady przebiegającej na wysokości miejscowości: Gogolin, Krapkowice, Zakrzów, Malnia, Odrowąż, Dąbrówka Górna i Rogów Opolski.

W ramach tej samej wizyty Hanny Gill-Piatek  została również nawiązana współpraca naszego opolskiego stowarzyszenia z opolskimi Amazonkami.
Podczas letnich akcji #poznajmysię udało nam się zaprosić na Opolszczyznę również Szymona Hołwnię, Mateusza Mielczarka, Stanisława Zakroczymskiego oraz Tomasza Zimocha.