Ekipa dla osób w kryzysie bezdomności

Nasze największe ekipy pomocowe działają w Bydgoszczy, Krakowie i Warszawie, gdzie często
i regularnie organizują wydawkę ciepłych posiłków, napojów i odzieży dla osób w kryzysie, jak również pomagają im w utrzymaniu higieny czy wizytach lekarskich. Sposobów na wsparcie potrzebujących jest wiele – wolontariusze to wiedzą, dlatego wykorzystujemy różne formy działania, tak aby jak najefektywniej dotrzeć z pomocą do tych, którzy bez niej nie dadzą sobie rady. Informacje o wszystkich akcjach organizowanych w powyższych miastach znajdziecie na fanpage’u Polska 2050 – Pomoc W Kryzysie Bezdomności

Bydgoszcz: “Zupa Pod Blankami” oraz “Zróbmy Bułę Na Spółę”

Gdzie? przygotowanie: ul. Czartoryskiego 12 (Misja Betezda), wydawka: ul. Pod Blankami

Kiedy? każda sobota, godz. 9:00 (przygotowanie) / godz. 12:00 (wydawka)

koordynatorka: Justyna Pardua
kontakt: Justyna Pardua

“Akcja Zróbmy Bułę Na Spółę istnieje tak długo, jak działa nasze Stowarzyszenie – od 2020 roku, Zupa Pod Blankami miała swój początek w lutym 2023 roku. Wybraliśmy sobotę na cotygodniową akcję, ponieważ tego dnia w Bydgoszczy nie ma innej wydawki. Korzysta z niej zwykle ok. 150 osób, z czego są to nie tylko osoby w kryzysie bezdomności, ale też osoby starsze, samotne lub niepełnosprawne. Akcja jest otwarta, może przyjść każdy, kto chce pomóc fizycznie lub wspomóc nas produktami, do czego bardzo zachęcam.”

Kraków: “Plantacja Dobra

Gdzie? skrzyżowanie ulic Pawiej i Ogrodowej

Kiedy? każdy piątek, godz. 18:00

W sezonie zimowym również w czwartki o 18:00 pod ogrzewalnią dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Ks. Józefa w Krakowie.

koordynator: Małgorzata Szostak
kontakt: m.szostak@stowarzyszenie2050.pl

“Grupa powstała na początku pandemii, gdy zamknęły się wszystkie punkty pomocowe dla osób w kryzysie bezdomności. Wolontariusze zrobili herbatę, kanapki i wyszli na krakowskie Planty. Od zimy 2020r. zaczęliśmy wydawać ciepłe posiłki. Mamy około 80 podopiecznych, ale regularnie dochodzą nowe osoby. Każdy jest mile widziany do pomocy: można skontaktować się przez Facebooka Plantacji, przyjść na dyżur, przynieść jakieś produkty, rzeczy na zbiórkę lub wesprzeć zbiórkę pieniężną.”

Warszawa: “Kanapki Z Sercem

Gdzie? przygotowanie: ul. Marszałkowska 83/52, wydawka: Dworzec Centralny

Kiedy? 3., 4. i 5. poniedziałek miesiąca, godz. 17:00 (przygotowanie) / godz. 19:00 (wydawka)

koordynator: Jarosław Garnek
kontakt: jarekgarnek@wp.pl

Kanapki Z Sercem kierujemy do osób w kryzysie bezdomności lub tym kryzysem zagrożonych. Wraz z Fundacją Daj Herbatę wspieramy co tydzień kilkuset ludzi – miesięcznie robimy ponad 1000 kanapek, które dają im energię szczególnie w chłodne dni, takie jak teraz. Zapraszamy do kontaktu, dostarczania produktów i przyjścia na wydawkę. Ludzi dobrej woli jest więcej.”

Działamy regularnie dzięki wsparciu naszych wolontariuszy i sympatyków. Jeśli nie możesz zaangażować się w działanie na miejscu, ufunduj posiłek dla osób w kryzysie bezdomności już dziś!  →  Nasza zbiórka na ten cel trwa do końca 2024 roku.