2050 Mazurków – 3 edycja akcji wielkanocnej

03 kwietnia 2023

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas. Czas oczekiwania i nadziei. Niestety nie dla wszystkich. Jest wiele osób, które nie skosztują święconki i nie zasiądą przy świątecznym stole, ponieważ nie mają domu.

Dlatego Polska 2050 organizuje ogólnopolską akcję #2050mazurków.
Jest to inicjatywa koordynatorów ogólnopolskiej grupy ds. bezdomności i ubóstwa w Stowarzyszeniu Polska 2050, która wymyśliła akcję na jednym ze swoich spotkań, w trakcie burzy mózgów. Wypieki i świąteczne produkty są dostarczane do instytucji już od Wielkiego Czwartku, a nawet w Wielką Sobotę. W tym roku będzie to już 3 edycja naszego wielkanocnego wsparcia.

Zachęcamy naszych wolontariuszy i sympatyków do przygotowywania pysznych, domowych wypieków, ale także kolorowych pisanek i wesołych ozdób świątecznych dla osób w kryzysie bezdomności przebywających w schroniskach, ogrzewalniach, domach samotnej matki oraz DPS-ach. Wszystkie smakołyki i inne upominki dostarczymy potrzebującym, niech te Święta i dla nich będą radosne, przywrócą wiarę i dadzą nadzieję na lepsze jutro.

Ponadto, w tym czasie staramy się również szczególnie doposażyć tzw. lodówki społeczne, które powstały z naszej inicjatywy, ale również wszystkie inne, o które cyklicznie dbają nasi wolontariusze i sympatycy w całej Polsce.

#2050mazurków #stowarzyszenie2050 #wspieramy