2050 Serc: Eko ponad Ego – Magda Dorożała

14 stycznia 2022
Woj. mazowieckie

Sercem Ruchu Polska 2050 jest Stowarzyszenie. Dlatego też postanowiliśmy przedstawiać Wam sylwetki cudownych osób, które tworzą nasz fantastyczny Ruch. Są to ludzie nietuzinkowi, pełni pasji i zaangażowania, empatyczni i najzwyczajniej – dobrzy oraz życzliwi, których czyny i słowa wypływają prosto z ich wielkich serc.

Poznajmy jedno z 2050 Serc !

Dzisiaj przedstawiamy Wam sylwetkę  liderki Zespołu ds. Ekologii województwa mazowieckiego – Magdalenę Dorożałę, twórczynię cyklicznego programu edukacyjnego „Eko Kawka”.

Nasz Ruch tworzą ludzie, których Magda dostrzega i ceni tak bardzo, że jako największy swój sukces, bez cienia wątpliwości, wymienia zbudowanie zespołu ds. ekologii oraz zrekrutowanie pokaźnej grupy zaangażowanych Eko-Ambasadorów wśród Wolontariuszy Polska 2050.

Magda jest inicjatorką i współorganizatorką wielu akcji. Swoją przygodę z Ruchem rozpoczęła od uszycia własnoręcznie blisko 1000 eko-woreczków na warzywa i owoce ze starych firanek, inicjując akcję #NieMusiszBraćFoliówki. Pozostałe akcje to m.in. #RowerowyPatrol, #KaucjaSięOpłaca, #RuchToDobryDuch, #PoznajMYsię czy wspólne posprzątanie 1400 opon przez Wolontariuszy Polska 2050 i Stowarzyszenia „Nasz Bóbr” w lesie pod Piasecznem. Wierzy w moc empatycznej edukacji od podstaw, stąd też pomysł na cykl #EkoKawka.

Idea, która przyświeca Magdzie to „Dobre życie, naturalnie”. Jest to również nazwa bloga @DobreZycieNaturalnie, który prowadzi z mężem @Mikołaj Dorożała. Oboje, krok po kroku zmieniają swoje nawyki, promując aktywny styl życia, podróże, zbilansowaną dietę,  filozofię zero waste, pracę z oddechem – czyli kreowanie nawyków, do których potrzebujemy samozaparcia i motywacji. Magda jest zdania, że jeśli chociaż jednej osobie zapali się ta wewnętrzna iskierka i chęć do zmiany, to warto dzielić się wiedzą i swoją wizją lepszego, świadomego życia.

Dodatkowo Magda uważa, że dobre życie to zaangażowanie w kwestie społeczne, wyjście poza swoją strefę komfortu i pomoc tym, którzy jej potrzebują najbardziej: drugiemu człowiekowi, sąsiadowi, gminie, miastu czy szeroko rozumianej globalnej „wiosce”.

Autorytetami dla Magdy są rodzice: Mama nauczyła ją wrażliwości, pogody ducha i optymizmu. Tata natomiast – odpowiedzialnego planowania oraz realizacji wyznaczonych celów. Magda jest im wdzięczna za nauczenie jej miłości do siebie i świata. Jako młoda mężatka uważa, że wzorcem do naśladowania jest również jej mąż Mikołaj, który nauczył ją wrażliwości społecznej i otworzył na świat.

Co sądzą o Magdzie inni  ?

Regina Chrząszcz – Lider Zarządu Koła Powiatowego Warszawa Bielany o Magdzie:

„Magda jest szalenie ambitną, pracowitą i bardzo zaangażowaną osobą, od samego początku obserwuję jej pomysłowość oraz determinację w tematach związanych z edukacją ekologiczną, ale nie tylko. Uwielbiam jej poczucie humoru, nieprzeciętną inteligencję i to, że zaraża innych do działania, a także naturalnego i dobrego życia. Życzę sobie i nam wszystkim, abyśmy mogli otaczać się częściej takimi osobami jak Madzia. Świat byłby lepszy! ”

Roman Drecki – Zarząd Województwa Mazowieckiego, członek Zespołu ds. Ekologii

„Magda to osoba niezwykle energiczna, liderka niezwykle motywująca do działania pomimo świadomości ogromu wyzwań. Stawia zawsze Eko ponad Ego. Propagatorka naturalnego życia, czystego powietrza i czystej ziemi dla wszystkich jej mieszkańców.”

Już niedługo kolejne rekrutacje do zespołu Magdy, otwarte dla osób, których  serce ma kolor zielony !

Magdo dziękujemy, że jesteś z Nami ! 💛