5 grudnia to Dzień Wolontariusza Polski 2050!

05 grudnia 2023

Opowiemy Ci historię.

3 lata temu tysiące wolontariuszy zaangażowało się w kampanię wyborczą Szymona Hołowni. Ten ruch obywatelski po wyborach przekształcił się w Stowarzyszenie Polska 2050.

Chodziło o to, by łączyć inicjatywy obywatelskie oraz działania społeczne i zmieniać oddolnie rzeczywistość wokół, a jednocześnie zwracać uwagę polityków na realne problemy, z którymi na co dzień mierzą się Polki i Polacy. To wyjątkowe grono ludzi dobrej woli od tego czasu tworzy wiele projektów, dzieląc się wiedzą, energią, ale też swoim sercem.

To Stowarzyszenie jest metaforycznym sercem Polski 2050. „Razem dla rodzin zastępczych”, Seniorzy 2050 oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku, Pokolenie 2050, Ekoambasadorowie, grupy ds. pomocy osobom w kryzysie bezdomności i ubóstwa, Gramy w kolory, Przyjaźni ASD (spektrum autyzmu) Karta Crohna, Równoważni, grupa ds. Kobiet, Klub Krwiodawców – to tylko niektóre z grup funkcjonujących w Stowarzyszeniu!

Dziś jest Dzień Wolontariusza.

Tego dnia jeszcze bardziej niż zazwyczaj czujemy ogromną wdzięczność, bo to dzięki każdej i każdemu z Was przetrwaliśmy jako organizacja. Dziękujemy każdemu z ponad 2000 członków i członkiń Stowarzyszenia za to, że JESTEŚCIE!

Przed nami kolejne wyzwania.

A Jeśli nas nie znasz – zgłoś się i buduj z nami kolejny rozdział. Może właśnie dziś do nas dołączysz Jedno jest gwarantowane. Zmieścimy się tu wszyscy.

Napisz na biuro@stowarzyszenie2050.pl lub zgłoś się poprzez naszą stronę.

Niektóre z naszych grup mają swoje profile w mediach społecznościowych: