Akcja Serce od Serca

28 listopada 2022
14:30
Woj. opolskie

Szycie łączy nie tylko materiały ale i ludzi we wspólnym działaniu. Akcja “Serce od Serca” połączyła i zaangażowała wolontariuszy i wolontariuszki  Polska 2050 Opolskie oraz Opolskie Amazonki. W efekcie kolejne 92 poduszki w kształcie serca uszyto w niedzielę 27 października w Opolu.

Projekt „Serce od serca” polega na szyciu wyjątkowych poduszek, które kształtem przypominają serce i okazują się niezbędne w rehabilitacji pacjentów po mastektomii.
– Z tymi poduszkami, które wspólnie szyjemy chodzimy na oddział onkologiczny do pacjentek zaraz po usunięciu piersi i węzłów chłonnych. Niesiemy ulgę i wspieramy, bo przeszłyśmy to samo. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy kolejnej wspólnej akcji, dzięki której kolejne 92 kobiety uśmiechną  się  gdy te poduszki od nas otrzymają –  mówiła po akcji  Ewa Błaszkiewicz – prezeska Opolskich Amazonek.
Druga z prezesek – Beata Ryks dodała – Przygotowane przez nas poduszki wystarczą na trzy najbliższe miesiące, więc kolejna nasza akcja wypada w okolicach Dnia Kobiet. Beata podkreśliła jeszcze jedną bardzo istotną sprawę –  Nie zapominajmy o profilaktyce. Wystarczy zacząć od regularnego samobadania, bo tylko tak możemy wyprzedzić raka.

Wspólny projekt  Polski 2050 Opolskie i Opolskich Amazonek – „Serce od Serca” realizowany jest w województwie opolskim od marca 2021 roku i rozpoczął się dzięki pozyskaniu dotacji z Minigrantu Polska 2050. Rocznie w Opolu potrzebnych jest  400 takich poduszek – serc, ponieważ  tyle operacji jest wykonywanych w szpitalu onkologicznym.

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050