Pokaż byłemu ministrowi, gdzie potrzebna jest pomoc! Rozpoczynamy zbiórkę Akcja ZIMA!

12 stycznia 2024
Ekipa dla osób w kryzysie bezdomności

Przyznam, że to nas naprawdę zdenerwowało. Gdy zastanawiamy się, jak zdobyć środki na dalsze finansowanie naszych projektów doświadczających bezdomności i ubóstwa, były już minister Czarnek zapowiada zbiórkę dla osadzonych w więzieniu polityków. To nie może tak wyglądać. Nasze Stowarzyszenie czuje się w obowiązku przypomnieć, że są w tym kraju prawdziwi potrzebujący i rozpoczyna zbiórkę pod hasłem “Akcja ZIMA”. Zgodnie z naszą dewizą – nie czekamy, tylko działamy!

Dzięki zebranym środkom będziemy nadal mogli prowadzić nasze cykliczne wsparcie posiłkiem na ulicach miast i powiatów! Zwłaszcza zimą najmocniej odczuwamy, jakie znaczenie ma nasza pomoc. W kilku miastach cyklicznie wychodzimy na ulice przy dworcach, mostach, by rozdawać posiłek, nierzadko również odzież lub kosmetyki.

Aktualnie aż 11 województw prowadzi projekty: Plantacja Dobra (Kraków), Zupa na Skwerze (Kielce), Zupa pod Blankami (Bydgoszcz), Żagań/Nowa Sól, wsparcie dla Fundacji Daj Herbatę w Warszawie, Dzierżoniów, Ogrzej Darem Serca w Białymstoku, Rumia/Gdańsk, Nysa, Buła cieszy(n) w Cieszynie.

Nasi ludzie wiedzą, że warto pomagać.

“Najbardziej lubię moment, gdy jesteśmy już na miejscu i możemy przekazać fundacji liczbę zrobionych kanapek, aby byli spokojni, że dla każdego wystarczy. Od dawna obserwuje, jak ludzi przybywa, dlatego cieszę się, że możemy sprawić, aby nikt nie odszedł głodny” – mówi Natalia Brzychcy z warszawskiej ekipy.

“Sam udział w projekcie traktuje jako coś oczywistego i normalnego. Niestety w obecnych czasach pomaganie nie jest już oczywistością, a “moda” na pomaganie bywa krótkotrwała. Podopieczni to osoby wykluczone, na granicy wykluczenia lub walczące z wykluczeniem. Po to jesteśmy, aby dołożyć cegiełkę do ich wsparcia” – dodaje Sławek Trojanowski z tej samej grupy.

Wiecie, ile kosztuje 100 kanapek, 100 litrów zupy? My wiemy – niestety coraz więcej. Ile osób przychodzi na każdą tzw. “wydawkę”? Kilkaset osób. Nikogo nie chcemy pozostawić bez pomocy. Liczba zorganizowanych przez nas działań zależy od Was.

Dlatego już dziś wejdź na naszą stronę WSPIERAJ  i pomóż nam osiągnąć cel zbiórki! W najbliższym czasie chcemy dofinansować zgłoszone do nas inicjatywy, które tylko czekają na wsparcie. Bez Twojej pomocy, nie ruszymy z ich realizacją. Prosimy Cię z całego serca, bądź częścią realnego dobra! Pokaż, że należy pomagać tym, którzy naprawdę nas potrzebują i udostępnij tę zbiórkę dalej.

W imieniu wszystkich zaangażowanych wolontariuszy i naszych podopiecznych – dziękujemy. Możesz też dołączyć do naszych projektów, zgłaszając się na m.szostak@stowarzyszenie2050.pl

Pozdrawiamy serdecznie – Katarzyna Suwała w imieniu Małgorzaty Szostak – ogólnopolskiej koordynatorki projektów dla osób w kryzysie bezdomności i ubóstwa.