Bądź światłem, którego Ukraina potrzebuje

06 lutego 2023
Woj. podkarpackie, Woj. wielkopolskie

Po wolontariuszach z Wrocławia, Opola i Warszawy także działacze z Polska 2050 wielkopolskie oraz Polska 2050 Podkarpackie włączyli się w akcję przygotowywania świec okopowych dla Ukrainy!

W ostatni weekend nasza ekipa z Leszna wykonała i wysłała 1000 świec: a już planują kolejne spotkanie, w czasie którego zostanie wykonane i wysłane drugie tyle. Do każdej paczki dołączone zostały inne drobiazgi: zupki, batony, puszki z mięsem, lekarstwa na przeziębienie, ogrzewacze do rąk i stóp oraz chusteczki nawilżone: wszystko, co może się uczynić łatwiejszym życie w ogarniętej wojną Ukrainie.

Przez ostatni miesiąc członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 woj. podkarpackie zebrali 200 puszek metalowych oraz około 50 kg parafiny, wśród mieszkańców Rzeszowa. W efekcie działań udało się wykonać 100 szt. ściec okopowych.

– Praca szła bardzo sprawnie, po kilku godzinach doszliśmy do wprawy, także przy następnej edycji tej akcji, zapewne wyprodukujemy jeszcze więcej świec okopowych – mówi Sebastian Żak, Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Polski 2050 w województwie podkarpackim.
Akcja w Rzeszowie ma charakter cykliczny. Zarząd Stowarzyszenie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w podobnych przedsięwzięciach do siedziby regionalnej. Szczegóły można znaleźć na oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych. Zbiórka materiałów niezbędnych do wykonania świec nadal trwa.

– Można je składać do niebiesko-żółtego pojemnika, który znajduje się przed biurem regionalnym Polski 2050 przy ul. Kraszewskiego 1 w Rzeszowie – mówi Paweł Lasota, Lider Stowarzyszenia Polski 2050 na miasto Rzeszów, organizator akcji.

W ciągu 5 godzin pracy, działaczom Polska 2050 z Podkarpacia udało się wyprodukować 100 świec. Został wykonany także test 250 ml świecy, która paliła się przez 5 godzin dając ciepło i światło – mówi Sylwester Korycki, kandydat na kandydata do sejmu Polski 2050 Szymona Hołowni.

Świece okopowe to proste źródło światła i ciepła, które wobec brakach w dostawach prądu ze względu na działania wojenne stały się bardzo cennym wsparciem tak dla wojska jak i ludności cywilnej Ukrainy. Ich wykonanie jest stosunkowo proste, a każda świeca starcza na ponad 5 godzin. Dlatego nasi wolontariusze w całej Polsce w lutym organizują akcje wspólnego przygotowywania świec oraz wysyłki w objęte wojną regiony.

Ty również możesz wesprzeć naszą akcję! Wpłacając cegiełkę pod linkiem https://tinyurl.com/2fv5jxfz umożliwia nam organizowanie większej ilości działań, w ramach których budujemy bardziej solidarną i sprawiedliwą Polskę, a także wspieramy walczącą Ukrainę!

W świecie, w którym dzieje się tyle zła, bądź światłem, którego tyle osób dziś potrzebuje, działaj z nami!