Bydgoski sklep „za dziękuję”

06 maja 2022
11:13
Woj. kujawsko-pomorskie
W Bydgoszczy na początku kwietnia otwarty został sklep, w którym zakupów dokonuje się bez potrzeby użycia gotówki ani karty płatniczej. Wystarczy jedno proste słowo – słowo „dziękuję”.
Idea sklepu współdzielonego zrodziła się w odpowiedzi na potrzeby osób z Ukrainy, które dotknął kryzys uchodźczy.
Osoby, które przybyły do Polski w wyniku wybuchu wojny w Ukrainie mogą odwiedzać kujawsko-pomorskie biuro Ruchu Polska 2050 w Bydgoszczy i dokonywać „zakupów” najpotrzebniejszych produktów.
W ofercie sklepu jest wszystko to, co dostarczą do nas darczyńcy, którymi są zarówno osoby prywatne, wolontariusze, jak i firmy czy instytucje. W sklepie dostępna jest odzież, obuwie, artykuły spożywcze, kosmetyki, detergenty, a nawet urządzenia AGD!
Darczyńców nie brakuje – mieszkańcy Bydgoszczy (i całego województwa kujawsko-pomorskiego) otworzyli swoje serca ( i szafy).
Nie brakuje też klientów. Za każdym razem, kiedy otwieramy drzwi do sklepu, pojawiają się w nim tłumnie.
„Maraton trwa i trwać będzie tak długo, dopóki  zapotrzebowanie na pomoc będzie potrzebne” – zapewniają wolontariusze, którzy dostarczają dary, segregują je oraz obsługują klientów w godzinach otwarcia sklepu.
Najpiękniejsze efekty osiągnąć można jednocząc siły. Z takiego założenia wyszła kujawsko-pomorska ekipa ludzi o otwartym sercu.
Działanie sklepu „za dziękuję” jest kooperacją, której podjęły się dwie organizacje – Polska 2050 oraz Stowarzyszenie Śródmiejskie. Każda ze stron daje coś od siebie, a my działamy ponad podziałami !
Sklep zaprasza klientów w poniedziałki (w godzinach od 10:00 do 13:00) , środy (w godzinach od 14:00 do 20:00) i soboty, (kiedy zakupów dokonywać można pomiędzy godziną 10:00 a 14:00) .
Pamiętaj, że i Ty stać możesz się darczyńcą sklepu oraz naszym wolontariuszem!
Zapraszamy do kontaktu z naszymi lokalnymi działaczami lub biurem w Bydgoszczy!

Skontaktuj się z nami:  514 100 695 ,  bydgoszcz@polska2050.pl

*Biuro Polska 2050 w Bydgoszczy mieści się przy ulicy Długiej 64 (główne wejście). Wejście do sklepu współdzielonego znajduje się od strony ulicy Pod Blankami.

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050