„Chromatic Awards” wyróżniło zdjęcie naszego członka

16 grudnia 2022
Woj. małopolskie

Zdjęcie członka Stowarzyszenia Polska 2050 woj. małopolskie Norberta Burkowskiego ” Stop war in Ukraine” wyróżnione na międzynarodowym konkursie fotograficznym „Chromatic Awards”.

Zdjęcie ukraińskiej dziewczynki, która wzięła udział w happeningu zorganizowanym przez Karolinę Górnisiewicz – członkini Zarządu Regionu woj. małopolskiego  oraz wolontariuszy Stowarzyszenia Polska 2050 podbiło serca jurorów konkursu „Chromatic Awards”.
W maju tego roku pod Konsulatem Generalnym Rosji w Krakowie odbył się happening, w którym wzięli udział wolontariusze Polski 2050 oraz przedstawicielki „Ukraińskich Matek”. Wydarzenie odbyło się, jako odpowiedź na szokujące zdjęcia z Buczy, gdzie pozostawione na chodnikach ciała zwykłych przechodniów czekały na wyzwolenie z bestialskiej rosyjskiej okupacji. Sylwetki Polaków, Polek i Ukrainek wraz z ich dziećmi odrysowywane były żółtą i niebieską kredą na chodniku pod konsulatem. Symbolika wydarzenia nawiązywała do policyjnych oznaczeń zabójstw dokonywanych na ulicach. Śmierć niewinnych ludzi na ich własnych podwórkach była morderstwem, które w ten dosadny sposób został wyrażony przez uczestników happeningu. Po części artystycznej odbyły się wzruszające przemowy przedstawicieli obu narodów oraz wspólne śpiewanie hymnu oraz ukraińskich pieśni.
Wszystkie poniższe zdjęcia autorstwa Norberta Burkowskiego.
Poniżej link do strony konkursu, ukazującej zdjęcia które wymownie uchwyciły potworność wojny.
Chromaticawards.com/winners-gallery