współautorem dobra może być każdy z nas !

21 lipca 2023
17:50
Woj. mazowieckie

Mogę śmiało stwierdzić, że bycie wolontariuszką w akcji „Razem dla rodzin zastępczych” czy wspieranie młodych z @ Pokolenie 2050 zmieniło moje życie i zainspirowało mnie do rozwoju w zawodzie psychoterapeuty, który oficjalnie będę mogła rozpocząć już w przyszłym roku – mówi Beata Molska ze Stowarzyszenia Polska 2050 mazowieckie. 

Chodzi o dobro, którego współautorem może być każdy z nas.

15-letni Mateusz od 3 lat korzysta z programu korepetycji organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Mieszka na Podlasiu w okolicy Suwałk. Jego rodziną zastępczą jest babcia. Ukończył właśnie szkołę podstawową. Beata regularnie raz w tygodniu wspierała go zdalnie w matematyce, języku polskim i angielskim.

Na początku lipca doszło do ich spotkania na żywo. “Pojechaliśmy do szkoły odebrać zaświadczenie o wynikach egzaminu ośmioklasisty i jeszcze tego samego dnia złożyliśmy papiery do technikum rolniczego o profilu strażackim” – relacjonuje. 

Spełnia się marzenie Mateusza, któremu zależy jednocześnie na pielęgnowaniu sadów jabłkowych, które dotychczas były pod opieką babci Jadzi i działaniu w przyszłości w Ochotniczej Straży Pożarnej. Marzenie, które odsuwało się z powodu trudności w nauce i braku wiary we własne możliwości. 

Program “Razem dla rodzin zastępczych” to relacje, które tworzą się pomiędzy korepetytorami i podopiecznymi. To również odpowiedź na niektóre potrzeby, które dzięki sieci wolontariuszy udaje się spełnić. Beata z sukcesem przeprowadziła zbiórkę i przywiozła też chłopcu komputer, potrzebny do dalszej edukacji. Ich spotkaniu towarzyszyły emocje i wzruszenia. 

Takich historii dzięki działaniom wolontariuszy Polski 2050 jest wiele. Aktualnie “wspieramy talenty” dzieci z rodzin zastępczych, czyli prowadzimy zbiórkę na zakup pomocy szkolnych, aby dopomóc podopiecznym na początek roku szkolnego. Już w te wakacje pomóż nam spełnić marzenia kolejnych dzieci.
Wejdź na
https://wspieraj.stowarzyszenie2050.pl/piecza-zastepcza i zmieniaj z nami Polskę, centymetr po centymetrze. 

 Bądź jak Beata! Zgłoś się do nas na pieczazastepcza@stowarzyszenia2050.pl i zostań korepetytorem. Zbieramy chętnych, aby od września projekt mógł być kontynuowany. Nie musisz być zawodowym nauczycielem, pokażemy Ci, jak działać. 

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050