Drożyzna i wszelki chaos – podsumowanie rządów PIS na konferencji w Lublinie

14 stycznia 2022
Woj. lubelskie

Stowarzyszenie Polska 2050 Lubelskie 14 stycznia rozpoczęło akcję #PiSJestZaDrogi konferencją prasową przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Członkowie Stowarzyszenia odnieśli się krytycznie do działań rządu, a Polski Ład nazwali „Polskim Wałem”.

Od dwóch lat mamy nie tylko szalejącego koronawirusa. Mamy też inne wirusy, które zawładnęły naszą ojczyzną: jest to inflacja, drożyzna i wszelki chaos – mówił Rafał Maksymowicz, lider wojewódzki Stowarzyszenia Polska 2050.

Z kolei Paweł Kurek, miejski radny z Kraśnika oraz członek lubelskiej trójki politycznej i Rady Ogólnopolskiej Stowarzyszenia dodawał: – Od 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość prowadzi nieodpowiedzialną, populistyczną politykę gospodarczą, która jest dla nich narzędziem manipulowania społeczeństwem.

Edyta Lipniowiecka, radna powiatu świdnickiego, odniosła się na konferencji do naszych gazetek #PiSJestZaDrogi, tłumacząc, że ich celem jest „uświadomienie i pokazanie, skąd bierze się zła sytuacja finansowa naszego kraju”.

– Polska wcale nie jest krajem mlekiem i miodem płynącym, tylko szambem, w którym coraz trudniej jest i będzie żyć. Czas to zmienić, czas rozmawiać z ludźmi, czas im to uświadomić – powiedziała Edyta Lipniowiecka.