Festiwalu Latawców w Łukowie

05 lipca 2022
Woj. lubelskie

W niedzielę, 3 lipca, członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Polska 2050 z Lubelszczyzny spotkali się na Festiwalu Latawców w Łukowie, w ramach akcji #StądJesteśmy.

„Odbyły się pokazy walk rycerskich i bitwa na miecze piankowe z udziałem dzieci” – relacjonuje Beata Zdanowska, organizatorka pikniku. Do dyspozycji najmłodszych uczestników pikniku były też dmuchańce, a kolejną z atrakcji był występ iluzjonisty.

Wyjątkowymi gośćmi wydarzenia byli podopieczni łukowskiego Schroniska dla psów: „Zwierzaki do wzięcia” – Sajgon i Celinka wraz z opiekunkami – Kingą i Elizą, którzy zjawili się, by wśród uczestników wydarzenia promować adopcje.

„Odwiedziło nas wiele osobistości. Senator Jacek Bury, Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Ewa Jaszczuk, członkowie Pokolenia Polska 2050 oraz przedstawiciele władz samorządu miasta Łuków. Odbyliśmy z mieszkańcami wiele ciekawych rozmów przy pysznych jabłkach i łukowskiej zdrowej „kranówie” – opowiadał lukow.tv Paweł Sosnowski – członek zarządu koła powiatowego i organizator wydarzenia.