Już dziś warsztaty Przemka i Marty dla korepetytorów akcji Razem dla rodzin zastępczych!

09 stycznia 2024
16:59

Zapraszamy wszystkich korepetytorów naszej akcji „Razem dla Rodzin zastępczych” na warsztaty z nowymi Ambasadorami naszego projektu – Przemkiem Staroniem oraz Martą Młyńską!

Warsztaty odbędą się już dzisiaj w formie webinaru, 9 stycznia od godz. 18:30.
Chętnych prosimy o wypełnienie ankiety.

Opis warsztatów:

Komunikacja jest jedna z kompetencji 4K i niby wszyscy wiemy, że warto ją rozwijać. Znamy pułapki i błędy komunikacyjne, charakterystyczne zarówno dla komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Wiele i wielu z nas zna też metody, narzędzia służące i sprzyjające empatycznej i uważnej komunikacji, jednak nadal miewamy trudności z wyrażaniem asertywnych i życzliwych komunikatów i słuchaniem innych Eksperci i ekspertki potwierdzają, że aktywne słuchanie jest dość trudne, a my żyjący w wiecznym biegu, trochę zagubieni w szumie komunikacyjnym, stajemy się niecierpliwi i mało uważni. Jak słuchać uważniej i empatycznej? Jak słuchać i usłyszeć drugiego człowieka?
Tego wszystkiego dowiesz się na warsztacie z Przemkiem Staroniem i Martą Młyńską.

Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się:

  1. Co to jest komunikacja intra- i interpersonalna?
  2. Dlaczego empatyczna komunikacja jest taka ważna?
  3. Po co warto się efektywnie i tematycznie komunikować ze sobą i z innymi? Co to da?
  4. Jak komunikować się efektywniej z innymi uczniami uczennicami?

Marta z Przemkiem wspierają nasze Stowarzyszenie od dłuższego czasu, od grudnia w ramach akcji „Razem dla rodzin zastępczych” dołączyli do grona jej Ambasadorów. Będą cyklicznie proponować spotkania i warsztaty – zarówno dla dzieci z naszego programu oraz korepetytorów.

Marta Młyńska – strona internetowaGermanistka, trenerka, szkoleniowczyni, edukatorka, coachka, twórczyni kreatywnych warsztatów i szkoleń, wykładowczyni, pasjonatka ludzi i rozwoju osobistego, studentka psychologii, Członkini Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050, finalistka konkursu Nauczyciel Pomorza 2018, nagrała podcasty na aplikację Diet & Training by Ann Anny Lewandowskiej, stypendystka Goethe Institut w Warszawie, autorka wielu publikacji, materiałów dydaktycznych i autorskich kursów, ambasadorka Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, programów Fundacji Digital University: Be. Eco i Be. Net

Przemek Staroń – strona internetowa Szkoła Staronia – Psycholog, wykładowca, trener i edukator, autor bestsellerowej serii “Szkoła bohaterek i bohaterów”. Nagrodzony przez Komisję Europejską twórca Zakonu Feniksa, tutor ponad 50 olimpijczyków z filozofii. Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050. Twórca #utrzy, wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” i konkursie o Nagrodę im. Janusza Korczaka, nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, zasiada w Radzie Eksperckiej infuture.institute Natalii Hatalskiej oraz w Radzie Mentorskiej Funduszu Stypendialnego Fundacji Rafała Brzoski, ambasador Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, programów Fundacji Digital University: Be. Eco i Be. Net

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050