Każde dziecko zasługuje na szczęśliwe dzieciństwo!

10 maja 2023
11:34

W wiadomościach co rusz słyszymy o kolejnych ludzkich tragediach. O kolejnym dziecku w dramatycznej sytuacji. Wielu tych sytuacji dałoby się uniknąć, gdyby instytucje służby cywilnej funkcjonowały przynajmniej poprawnie. Zawodzi wszystko: ludzie, procedury i państwo. Rośnie w nas sprzeciw i gniew, widząc wokół tyle problemów, które dałoby się naprawić, gdyby nie zupełna nieudolność instytucji państwa.

W Stowarzyszeniu Polska 2050 nie potrafimy siedzieć z założonymi rękami. Staramy się działać wszędzie tam, gdzie można uczynić choć trochę dobra, uczynić Polskę choć odrobinę lepszym miejscem do życia dla nas, ale przede wszystkim dla naszych dzieci i wnuków. Temu właśnie służy projekt “Razem dla rodzin zastępczych”. Dziesiątki wolontariuszy z całej Polski (a także z zagranicy) niestrudzenie, tydzień w tydzień pomagają dzieciom z rodzin zastępczych w przygotowaniach do lekcji i egzaminów w ramach specjalnego programu korepetycji. Podejmujemy też liczne inicjatywy, które promują ideę rodzinnej pieczy zastępczej, zachęcające do zostawania rodzicami zastępczymi.

Takim wydarzeniem jest piknik „TAK! Dla Rodzin Zastępczych”, który już po raz trzeci odbędzie się w Kielcach. Już w najbliższą  niedzielę 14.05.2023 w Parku Miejskim im. St. Staszica na pikniku czeka moc atrakcji dla dzieci, a dla dorosłych – przydatna garść kompetentnych informacji o rodzicielstwie zastępczym i pomoc tym, którzy zdecydują się na zbudowanie zastępczej rodziny. Serdecznie zapraszam do udziału!
Każde dziecko powinno wychowywać się w otoczeniu szczęśliwej rodziny. W ramach działalności grupy ds. rodzin zastępczych robimy co w naszej mocy, aby jak najwięcej dzieci miało szansę dorastać właśnie w takiej rodzinie.
Z Twoją pomocą możemy zagwarantować wsparcie dla kolejnych potrzebujących dzieci. Wesprzyj nasze działania!

 

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050