Kolejne sprzątanie brzegów Prądnika w Krakowie

25 października 2021
15:07
Woj. małopolskie

W niedzielę 24 października 2021 r. kilkanaście wolontariuszy i wolontariuszek Stowarzyszenia Polska 2050 po raz kolejny zebrało się, by posprzątać fragment brzegów rzeki Prądnik. Wiele miesięcy temu, w podpisanym kontrakcie obywatelskim, zobowiązali się czynić to wytrwale, co miesiąc.

Nie tak dawno znacznie podniósł się stan rzeki, śmieci niesione przez nurt osiadały na krzewach i gałęziach. Gdy woda opadła pozostawiła zbite i splątane masy odpadów.

“Pracy na tym terenie jest dużo, a dziś też zadanie nie było łatwe – mnóstwo gumy po kablach i drutów zaplątane było w różnego rodzaju folie i materiały… Ale daliśmy radę! Fragment naszego otoczenia zmieniliśmy w bardziej zielony i czysty, ciesząc przy tym oko pięknym słońcem i kolorami jesieni.” – opowiada wolontariuszka Kamila. 

Wolontariusze zebrali łącznie 15 worków odpadów zmieszanych, 1 worek szkła, 1 worek plastiku, 2 opony, toaletę, tłumik samochodowy i znak drogowy. 

“Część tych rzeczy była wyciągnięta z wody dzięki Panu który widząc nasze działania, dołączył do nas! To było naprawdę budujące! Dobrze i aktywnie spędzony czas – dziękujemy wszystkim!” – kończy Kamila.

Kolejne sprzątanie – jeśli pogoda dopisze – już w listopadzie.

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050