Nowy Zarząd Stowarzyszenia Polska 2050!

07 listopada 2022

W ostatni weekend ponad 60 reprezentantów ze wszystkich naszych regionów wzięło udział w Walnym Zebraniu, na którym ustalamy najważniejsze dla naszej organizacji kwestie.

W czasie Zebrania debatowaliśmy na temat zmian w Statucie, przeprowadzone zostały także wybory uzupełniające do Zarządu Ogólnopolskiego, na którego czele stoi Szymon Hołownia. Intensywny, pracowity weekend pozwolił nam podsumować dotychczasowe działania Stowarzyszenia i raz jeszcze utwierdzić się w wartościach, które nami kierują: chcemy być organizacją zieloną, skupioną na niesieniu pomocy potrzebującym członkom naszego społeczeństwa, zrzeszającą tych, którym nieobojętny jest dalszy los naszego kraju i chcą mieć na niego aktywny wpływ.

Wśród kandydatów do zarządu najwięcej głosów zdobyli Ewa Kalbarczyk z Polska 2050 Mazowieckie oraz Radosław Rataj z Polska 2050 Kujawsko-Pomorskie. Ewa to urodzona społeczniczka – do tej pory w stowarzyszeniu działała jako liderka ds. akcji społecznych, koordynatorka pomocy w Ukrainie, wspierała akcje na rzecz osób w kryzysie bezdomności, dla których organizuje już 25 listopada bal charytatywny! Radosław jest z nami od kampanii wyborczej z 2020 roku, od podstaw budował struktury wojewódzkie, co czwartek w biurze w Bydgoszczy można go spotkać na akcji “Buła na spółę”, w ramach której przygotowujemy kanapki dla osób w kryzysie bezdomności. Nowym członkom Zarządu gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej pracy!

Jednocześnie dziękujemy ustępującym Małgorzacie Puszkiewicz z Polska 2050 Mazowieckie oraz Sylwestrowi Koryckiemu z Polska 2050 Podkarpackie za Waszą pracę, nieprzebraną liczbę godzin poświęconych dla tej organizacji w ramach wolontariatu. Dzięki Waszemu zaangażowaniu nasze Stowarzyszenie mogło się rozwijać i wzrastać przez ostatni rok!