19 października 2021
Woj. dolnośląskie

W miniony weekend – 16-17 października, we Wrocławiu odbył się ogólnopolski zjazd wojewódzkich koordynatorów grup wspierających osoby w kryzysie bezdomności. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 6 województw.

Dwudniowe wydarzenie zorganizowane zostało przez koordynatora z województwa dolnośląskiego – Krzysztofa Głuszczyka wraz z wolontariuszami z regionu.

W sobotę zebrani spotkali się na wrocławskim Placu Wolności, gdzie przy znanych już żółtych beczkach rozmawiali z mieszkańcami miasta, również z turystami o kryzysie bezdomności oraz o tym, w jakim sposób najlepiej jest pomagać tej konkretnej grupie osób wykluczonych społecznie. Do uczestników eventu dołączyli posłanka Joanna Mucha oraz Michał Kobosko, którzy rozmawiali z zainteresowanymi o wizji państwa wspierającego, stworzonej przez Polskę 2050.

W niedzielę działacze zainicjowali akcję “Żółty termos”, polegającą na wyjściu na ulicę w celu dotarcia do osób potrzebujących z kubkiem gorącej herbaty oraz informacjami o miejscach, w których osoby w kryzysie bezdomności mogą znaleźć pomoc. W trakcie dwugodzinnej akcji rozdano 8 litrów gorącego napoju oraz przekazano ważne informacje prawie 40 potrzebującym. Co ważne, w trakcie działań rozdawano również wełniane wkładki do butów, dostarczone przez Magdalenę Madeję z ekipy warmińsko-mazurskiej, które pozwolą beneficjentom na ogrzanie stóp w coraz chłodniejsze noce i poranki.

Takie działania pokazują, że Polska 2050 zebrała w swoich szeregach wielu ludzi, dla których pomoc potrzebującym stanowi priorytet, gotowych poświęcić swój czas i energię w celu uczynienia Polski choćby odrobinę lepszej.