Arkadiusz Jąkalski

Zarząd regionu województwa kujawsko-pomorskiego

Arkadiusz Jąkalski

Mam 44 lata. Ukończyłem Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Prawa i Administracji ze specjalizacją administracji samorządowej. Ponad 20 lat pracowałem na różnych stanowiskach w administracji samorządowej. Obecnie prowadzę własną działalność gospodarczą. Zajmuję się szkoleniami, doradztwem zawodowym i pośrednictwem pracy. Pomagam również w pozyskiwaniu funduszy na zakładanie i rozwój działalności gospodarczej. Od wielu lat pracuję w organizacjach pozarządowych i wspieram ich rozwój na obszarach wiejskich. Od 2003 roku jestem sołtysem Sołectwa Sadłóg. 

Z Polską 2050 jestem związany od lata 2020 roku. Obecnie jako Lider powiatu radziejowskiego, członek Zarządu regionu województwa kujawsko–pomorskiego oraz Krajowego Sądu Koleżeńskiego.

Działalność społeczna to moje DNA.  Za swoją działalność sołecką i społeczną otrzymałem wiele nagród i wyróżnień. W 2012 roku zostałem laureatem prestiżowego ogólnopolskiego konkursu „Sołtys roku 2011” organizowanego przez „Gazetę sołecką” pod patronatem Marszałka Senatu RP i Prezydenta RP. W 2016 roku zostałem laureatem konkursu „Sołtys Roku 2016” województwa kujawsko-pomorskiego. Za działalność społeczną i działania na rzecz drugiego człowieka Urząd Marszałkowski w Toruniu uhonorował mnie nagrodą ”Stalowe Anioły”. W 2020 roku otrzymałem z rąk Marszałka województwa nagrodę za działalność społeczną i pracę na rzecz drugiego człowieka. 

Pasjonują mnie stare fortyfikacje obronne oraz numizmatyka. Opiekuję się dwoma przygarniętymi pieskami oraz dwoma uroczymi kotkami. W wolnych chwilach zwiedzam Polskę, odkrywając co chwilę nowe zamki i forty.

 

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050