Kamil Waniczek

Członek Zarządu Regionu Śląskiego

Kamil Waniczek

Absolwent Politechniki Śląskiej, Wydziału Organizacji i Zarzadzania, na kierunku Socjologia Regionów Przemysłowych.

Na co dzień jestem pracownikiem Działu Analityczno-Strategicznego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Gliwicach.
Zajmuję się m.in. koordynowaniem działu wolontariatu oraz pracą ze społecznością lokalną. Zacząłem działać od kwietnia 2020, jeszcze w kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni, następnie – po powołaniu Stowarzyszenia Polska 2050 – zostałem Członkiem Zarządu Powiatu w kole gliwickim, a potem wybrano mnie na Członka Zarządu wojewódzkiego. Wolontariat i praca na motywacjach to mój chleb powszedni. Stowarzyszenie daje mi poczucie misji wokół wspólnie wypracowanych wartości, którymi kieruje się tzw. „żółta ekipa”.

W wolnym czasie pasjonuję się sportem oraz staram się aktywnie spędzać czas.