Panie Czarnek, “kończ pan tę grę” !

27 lutego 2023
Woj. mazowieckie

Stowarzyszenie Polska 2050 występuje z petycją do rządu o odwołanie Przemysława Czarnka z funkcji Ministra Edukacji i Nauki. Podpisy będą zbierane bezpośrednio w wielu polskich miastach oraz cyfrowo, za pośrednictwem internetowej platformy petycjeonline.pl. 7 marca o godzinie 18:00 Stowarzyszenie Polska 2050 organizuje protest przed Sejmem RP, którego hasłem przewodnim będzie #CzarnekOut.

“Pokażmy ponad podziałami, że jesteśmy w stanie zjednoczyć się dla dobra polskiej edukacji. Miejsce pana Czarnka nie jest w sejmowej ławie, ale w szkolnej ławce, gdzie minister powinien jeszcze raz odebrać lekcję z zakresu dobrego wychowania i szacunku do ludzi” – apelowali podczas dzisiejszego briefingu prasowego przed Ministerstwem Edukacji i Nauki przedstawiciele Pokolenia 2050, młodzieżowych struktur Stowarzyszenia Polski 2050

Tomasz Zimoch, poseł Koła Parlamentarnego Polska 2050 zaznaczył, że blisko 70% Polaków źle ocenia pracę Ministra Edukacji i Nauki i domaga się jego dymisji. “Minister Czarnek stwierdził niedawno, że liczy się przede wszystkim z głosem własnego ugrupowania politycznego i głosem pana premiera. Panie ministrze, przede wszystkim powinien pan liczyć się z głosem uczniów, nauczycieli i rodziców” – mówił Tomasz Zimoch.

Tomasz Zimoch nawiązał do swoich słynnych słów wykrzyczanych podczas transmisji meczu piłkarskiego “Panie Turek, kończ pan ten mecz” i wspólnie z przedstawicielami Pokolenia 2050 wykrzyczeli: “Panie Czarek, kończ pan tę grę”

Ludwik Patyra, przedstawiciel Pokolenia 2050, podkreślił, że od wielu lat polska edukacja przeżywa kryzys. “Edukacja powinna być nowoczesna, kreatywna, rzetelna i przyjazna uczniom. Pan Przemysław Czarnek tworzy deformę edukacji, która wprowadza rozwiązania będące ucieleśnieniem propagandowych rozwiązań obecnej władzy. Taki minister nie ma moralnego prawa reprezentować polskiej edukacji” – mówił Ludwik Patyra.

W ocenie Antoniny Kani minister Edukacji i Nauki powinien być tolerancyjny, otwarty oraz powinien potrafić słuchać ludzi. “Dlaczego jako tegoroczna maturzystka nie mogę ministrowi dziękować za pomoc, za ułatwianie tego, żebym dobrze napisała maturę? Bo ministrowi Czarnowi mogę podziękować jedynie za utrudnienia. Najwyższy czas zakończyć to, że jako uczennice, uczniowie, nauczyciele i nauczycielki cierpimy z powodu tego ministra” – mówiła Antonina Kania, przedstawicielka Pokolenia 2050.

Mateusz Majkut, przedstawiciel Pokolenia 2050, zaznaczył, że minister Czarnek, to najgorszy minister edukacji, jakiego pamiętam. “Tylu beznadziejnych pomysłów nie miał żaden inny: obrażanie osób o odmiennej orientacji, nazywanie ich ideologią, Lex Czarnek i walka z edukacją domową, projekty ustaw jak ‘maluchy za kraty’, to tylko niektóre z niekończącej się listy wybryków tego ministra. Minister Czarnek swoim postępowaniem pokazuje, że na uczniach i uczennicach, nauczycielach i nauczycielkach, którzy powinni znajdować się w centrum systemu edukacji, nie zależy mu wcale. – mówił Mateusz Majkut.

Link do petycji: https://www.petycjeonline.com/czarnekout

Zapis wideo briefingu prasowego:  https://www.facebook.com/PL2050/videos/1399772230778513