Piernikowe warsztaty w Skarżysku-Kamiennej

19 grudnia 2022
Woj. świętokrzyskie

Zapach i smak pierników nieodzownie kojarzy się z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. W sobotę 17 grudnia członkowie i wolontariusze ze Skarżyskiego koła Stowarzyszenia Polska 2050 odwiedzili  Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-wychowawczych Przystań 1 i Przystań 2 w Skarżysku-Kamiennej w celu organizacji „Piernikowych Warsztatów”. Razem z podopiecznymi zagniatali, wałkowali, wycinali, piekli, dekorowali, ale przede wszystkim konsumowali świąteczne łakocie. Warsztaty przeszły najśmielsze oczekiwania, ale bez zaangażowania małych cukierników nie powstałby tak piękny i pachnący rezultat . Zapach pierników, świąteczna muzyka w tle, ciepła atmosfera ( nie tylko od piekarnika) pozwoliły nam poczuć „magię tych Świąt”.
Serdeczne podziękowania należą się naszym cudownym wolontariuszkom – Gosi za organizację tej wspaniałej inicjatywy, Danusi za profesjonalny warsztat dekoracji, Magdzie za upieczenie pierników, Halince za dostarczenie pięknych dekoracji, a Kasi za nasz świąteczny dress code.

„Robimy to bo uśmiechu tych dzieci nie da się kupić za żadne pieniądze” – powiedział Kamil Miernik, członek zarządu regionu Stowarzyszenia Polska 2050, woj. świętokrzyskie.

Nasze piękne mikołajkowe czapki, w bardzo modnym w tym sezonie żółtym kolorze, spodobały się bardzo podopiecznym placówek.
Motto placówek brzmi – „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Patrząc na twarze radosnych i uśmiechniętych dzieci, nasz świat również roześmiał się i na moment zapomnieliśmy o troskach, zmartwieniach. Razem z dziećmi napawaliśmy się pachnącymi chwilami. To był super spędzony czas!