Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Świdnicy

02 czerwca 2023
Woj. dolnośląskie
Już trzeci rok z rzędu Stowarzyszenie Polska 2050 koło powiatowe Świdnica, przy współpracy z kołami Dzierżoniów i Wałbrzych wraz z TKKF Świdnica , Klubem Sportów Obronnych Świdnica, a przede wszystkim z właścicielami Restauracji i Hotelu Stary Młyn zorganizowali Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.
Tradycyjnie odbyła się charytatywna zbiórka środków – w tym roku na ratowanie serduszka chorej Agatki Salamon.
Było gwarno, wesoło, dobra muzyka i wymarzona pogoda. Najważniejsze były dzieci, które jak zwykle dopisały i przybyły w liczbie ok 200 osób wraz z rodzicami.
Na najmłodszych czekało wiele atrakcji: gry i zabawy zręcznościowe, dmuchany zamek, strzelanie na strzelnicy, klocki XXL, bańki mydlane, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków i wiele innych. Była cukrowa wata, słodycze, owoce i popcorn, a całość prowadzili profesjonalni animatorzy.
Pojawiły się też chodzące postacie z bajek, z którymi można było zrobić pamiątkowe zdjęcie. Był przede wszystkim uśmiech i radość na twarzach dzieci.

To już kolejna akcja , którą zorganizowaliśmy dla społeczności lokalnej wspólnie z innymi podmiotami i naszymi sąsiednimi kołami powiatowymi – dzierżoniowskim i wałbrzyskim. Dzięki temu tworzymy nasz wizerunek organizacji pomagającej rozwiązywać lokalne problemy, dobrze współpracującej z innymi, jak również docieramy do osób niezainteresowanych polityką. Wsparcie lokalnych akcji charytatywnych przynosi namacalny efekt i daje dużo satysfakcji i energii do kolejnych działańpowiedział Krzysztof Pałka, lider koła powiatowego w Świdnicy.

Roześmiane buzie dzieci  to wystarczająca nagroda i znak, że rodzinny piknik po raz kolejny udał się wyśmienicie. To wydarzenie na długo zostanie w pamięci dzieci i rodziców, którzy uczestniczyli w pikniku.