POLSKA 2050 powiat Grodziski pomaga fit Ani

21 lutego 2022
Woj. mazowieckie

Grudzień 2021… 44 letnia Ania – młoda i pełna energii grodziszczanka, instruktorka fitness zatrzymała się nagle w centrum Grodziska nie wiedząc gdzie jest. Badania i diagnoza – wielopostaciowy glejak mózgu IV stopnia. Styczeń 2022… Pierwszy sukces w bitwie z chorobą – wielogodzinna  skomplikowana operacja w prywatnej klinice w Kluczborku, w efekcie której większa część nowotworu zostaje usunięta. Teraz czeka Anię długotrwała chemio i radioterapia, potem bardzo kosztowna wielomiesięczna immunoterapia w Niemczech.
Grodziska ekipa Stowarzyszenia Polska 2050 na czele z energiczną liderką – Hanią Kaczorowską po tym jak otrzymała informację, że planowana jest zbiórka dla Ani, nawet przez chwilę nie zastanawiała się czy w takiej akcji wziąć udział.  Początkowo w planach była organizacja koncertu na świeżym powietrzu, jednak pora roku ani obecna aura nie zachęcała do plenerowych imprez. Nie mogąc sobie pozwolić na tracenie cennego czasu, wśród organizatorów zrodził się pomysł na to, aby zbiórka odbyła się w hali sportowej grodziskiego OSiR. Zaskakująco szybko znaleźli się ludzie o wielkich serduchach – zgłosiło się wielu przedsiębiorców, lokalne kluby sportowe, szkoły tańca, stowarzyszenia artystów. Szybko też zrodził się zamysł jak można wykorzystać ten lokalny potencjał dobroci i empatii, aby uzbierać jak najwięcej środków dla dzielnej Ani. Wszyscy współorganizatorzy bez względu na poglądy polityczne czy światopoglądowe, błyskawiczne od planów przeszli do działania. W sobotę 19.02.2022 w grodziskim OSiR pod patronatem burmistrza Grodziska Grzegorza Benedykcińskiego wcześniejsze intensywne przygotowania uwieńczone zostały finałem akcji charytatywnej GRODZISK POMAGA FIT ANI. Lokalne kluby sportowe oraz restauratorzy przekazali cenne vouchery do swoich lokali. Znani i lubiani językoznawcy czy pisarze dostarczyli książki z dedykacjami dla darczyńców. W sieci sklepów spożywczych w Grodzisku i Milanówku zbiórka ruszyła kilku tygodni wcześniej. Nie tylko przedsiębiorcy wykazali się chęcią pomocy, ale tez wiele osób prywatnych  dostarczyło ciasta, rękodzieła czy książki.

Do akcji włączyła się również duma Grodziska Mazowieckiego  – trzykrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Luiza Złotkowska. W trakcie akcji można było zdobyć jej autograf, zrobić zdjęcie z mistrzynią oraz dotknąć olimpijskie medale, co dla najmłodszych uczestników wydarzenia było nie lada gratką.

Niekwestionowaną gwiazdą wydarzenia a zarazem prowadzącym aukcję był poseł Polska 2050 Tomasz Zimoch. Z wprawą znakomitego komentatora sportowego, sprawnie „sięgał” do serc i portfeli darczyńców, których z pewnością znany głos motywował do większej ofiarności. Oto kilka przykładów wylicytowanych przedmiotów czy usług wraz z imponującymi kwotami –   album i pióro podarowane przez Burmistrza Grodziska Mazowieckiego zostało wylicytowane za kwotę 700 zł, voucher do studia tatuażu – 750 zł, książka profesora Bralczyka z dedykacją wraz z obiadem w lokalnej restauracji – 550 zł, książka Zofii Wojtkowskiej „Saga rodu Czartoryskich” – 500 zł czy płyta winylowa Queen – 450 zł.
Dzięki solidarnej pracy organizatorów, wsparciu przedsiębiorców, polityków, ludzi nauki i sztuki, ale przede wszystkim dzięki ofiarności i hojności darczyńców, tych wszystkich, którym nie jest obojętny los innego człowieka w potrzebie, udało się zebrać ponad 16 tysięcy złotych !
Aniu, poprowadzisz jeszcze nie jedne zajęcia fitness !!!