Polska na 6-tkę oczami seniorów w Jędrzejowie

19 maja 2023
17:59

W ostatni czwartek w Jędrzejowie, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Polska 2050 Świętokrzyskie, odbył się majowy wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku, tym razem ze specjalnym udziałem Michała Kobosko, wiceprzewodniczącego partii Polska 2050 Szymona Hołowni. 

Podczas dyskusji „Polska na 6-tkę oczami seniorów” padały pytania o atom i energię odnawialną, a także o zbliżające się wybory. Szczególnie wybrzmiała troska o  praworządność, która jest podstawą funkcjonowania państwa. Dla seniorów ważna jest także zmiana podejścia rządzących do problemu gwałtownego starzenia się polskiego społeczeństwa. 

Na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku przybył też Edmund Kaczmarek, wieloletni starosta powiatu jędrzejowskiego i działacz PSL. Identyfikując się z klubami, stwierdził: „Jestem już na emeryturze i mógłbym zasadniczo nic nie robić, ale uważam, że moje doświadczenie może się przydać – Polsce, naszemu powiatowi i miastu.”

10 wykładów ITW już za nami, a ostatnie spotkanie pt. „Cyberbezpieczeństwo” odbędzie się 15 czerwca z udziałem dr Marcina Walasa z Polska 2050 Małopolskie.
Chcesz, abyśmy kontynuowali ten projekt? Będzie to możliwe tylko dzięki wpłatom. Wesprzyj tę i inne inicjatywy Stowarzyszenia na
https://wspieraj.stowarzyszenie2050.pl/ 

Więcej o projekcie “Uniwersytetu Trzeciego Wieku” przeczytasz na naszej stronie https://stowarzyszenie2050.pl/projekt/uniwersytet-trzeciego-wieku-2050/.

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050