POSIŁEK, KTÓRY DAJE NADZIEJĘ

08 października 2024
Woj. mazowieckie

Osób w kryzysie bezdomności jest w Polsce 31 tysięcy (!). Warszawa plasuje się w niechlubnej czołówce miast z największymi skupiskami ludzi bezdomnych. Czy nie da się jednak nic zrobić, by wesprzeć tych, których los zostawił bez dachu nad głową? Stowarzyszenie Polska 2050 Mazowieckie wraz z Fundacją Daj Herbatę mówią: da się! Ofiarujemy osobom w kryzysie Kanapki z Sercem.

Kanapka to prosty, pożywny i sycący posiłek, który towarzyszy nam na co dzień, często stając się elementem rutynowych przerw w pracy czy szkole. Dla wielu z nas to symbol wygody i szybkości, idealny sposób na zaspokojenie głodu. Istnieją jednak osoby, dla których kanapka to coś znacznie więcej – rzadkość, której smak i zapach budzą wspomnienia i tęsknotę. Życiowe okoliczności, w jakich się znajdują, sprawiają, że nie mogą zaspokoić nawet najbardziej podstawowych potrzeb.

Dlatego Stowarzyszenie nie ustaje w swojej pomocy dla osób w kryzysie bezdomności, którym brakować może tak powszechnego, elementarnego posiłku. W całej Polsce organizujemy akcje pomocowe – o wszystkich przeczytasz tutaj. A co robimy w tej kwestii w województwie mazowieckim?

W trzeci, czwarty i piąty poniedziałek każdego miesiąca – działamy od 17.00 do 18.30. Przygotowujemy przede wszystkim pożywne bułki z serem, szynką i warzywami, ale nie brakuje również opcji wegetariańskich oraz słodkich przekąsek. Czasem robimy również coś na ciepło! Wszystko zależy od możliwości – rąk do pracy i inicjatywy. Wszystko szykujemy zazwyczaj w Biurze Stowarzyszenia Polska 2050 na ul. Marszałkowskiej 83 lok. 52 w Warszawie (sprawdź lokalizację). Następnie idziemy na “wydawkę”, która ma miejsce pod Dworcem Centralnym w Warszawie. Kto może dołączyć do pomocy? Wszyscy chętni! Możesz wesprzeć inicjatywę również poprzez przywiezienie produktów spożywczych, które nadają się do przygotowania kanapek. W razie pytań, skontaktuj się ze Sławomirem Trojanowskim lub Jarosławem Garnkiem – koordynatorami akcji kanapkowej.

Zobacz w galerii poniżej, jak działaliśmy do tej pory. #RobimyTeRobote – zobacz, jak “od kuchni” (dosłownie 😉) wygląda praca warszawskich wolontariuszy nad posiłkiem dla osób w kryzysie. Nie możesz zaangażować się w przygotowywanie kanapek? Wesprzyj ogólnopolską zbiórkę i pomóż tym, którzy bez wsparcia, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, nie dadzą sobie rady.

#TakDziałaRuchObywatelski