#poznajmysię w 27 miastach na Dolnym Śląsku

24 września 2021
11:48
Woj. dolnośląskie

Prawdziwa jesień już za oknem,  pora więc na podsumowanie naszej letniej akcji #poznajmysię.

Byliśmy (przyznacie, że dość wyraziście) widoczni w 27 miastach na Dolnym Śląsku, a we Wrocławiu nasza „żółta beczka” co tydzień gościła na tematycznych spotkaniach z mieszkańcami i turystami. 

Rozdaliśmy ponad 1500 ulotek, w których podsumowaliśmy, co udało nam się zrobić przez rok istnienia naszego Ruchu. Staraliśmy się pokazać Wam, że mimo, iż jesteśmy młodą organizacją, to niezwykle efektywną i zrobiliśmy i wciąż robimy wiele na rzecz naszych małych i większych społeczności. 

Te spotkania pokazały nam, że nie musimy się zgadzać we wszystkim, ale niezmiennie łączy nas jedno – wizja lepszej przyszłości dla nas, dla naszych dzieci i wnuków, dla Polski. Cieszy nas, że wciąż potrafimy rozmawiać i ze zrozumieniem słychać drugiego człowieka.
Przedstawiliście Wasze problemy, z którymi zmagacie się na co dzień. Są to dla nas wartościowe wskazówki, które pozwolą nam na ukierunkowanie naszych działań na przyszłość. Poznaliśmy także Wasze radości i marzenia, co dało nam pewność, że wciąż w nas wszystkich jest wiele optymizmu i chęci zmian na lepsze. Dzięki tym spotkaniom udowodniliśmy sobie nawzajem, że dialog oparty na szacunku i zrozumieniu jest możliwy. 

W szczególnie przyjaznej atmosferze odbyło się spotkanie nad jeziorem bielawskim. Impreza miała charakter rodzinnego pikniku, a nasze żółte barwy idealnie korelowały ze słoneczną pogodą. Dzięki atrakcjom, które zapewniliśmy wszystkim dzieciom (archery tag, bubble football, gra terenowa, bańki mydlane, itp.), rodzice mieli zdecydowanie więcej czasu aby porozmawiać z nami. Obecni na pikniku Michał Kobosko oraz poseł na sejm Michał Gramatyka chętnie i otwarcie rozmawiali z ludźmi, opowiadali o naszym Stowarzyszeniu i dalekosiężnych planach, podkreślając, że Polska 2050 jest to przede wszystkim ruch ludzi dla ludzi – na pokolenia, nie tylko na jedną kadencję. Pokazali również swoje skrywane umiejętności – celność w strzelaniu z łuku. Do dzisiaj nie zostało rozstrzygnięte, który z Michałów zdobył więcej punktów.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, członkom stowarzyszenia i sympatykom za tak liczne przybycie. Spotkaliśmy się z dużą otwartością i serdecznością, co dodaje nam skrzydeł do dalszych działań i poznawania was „na żywo”.

I w końcu lepiej poznaliśmy się my – wolontariusze i członkowie Ruchu Polska 2050. Pomagaliśmy sobie nawzajem w organizowaniu akcji w poszczególnych miastach, a wspólne podróże po Dolnym Śląsku jeszcze bardziej zacieśniły niektóre nasze relacje.

Dziękujemy Wam, mieszkańcy Dolnego Śląska !

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję wolontariuszom i członkom Stowarzyszenia Polska 2050 !

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050