Akcja: akacja i nie ma lipy!

Ratuj z nami dzikie zapylacze i chroń drzewa na pokolenia!
Czy wiesz, że w Polsce żyje ponad 470 gatunków dzikich pszczół, ale są zagrożone, bo nie mają gdzie gniazdować? Dzikie zapylacze zwiększają plony nawet kilkudziesięciokrotnie, dzięki czemu mamy co jeść? My, ludzie, przejmujemy ich tereny gęstą zabudową i betonowaniem przestrzeni. Zabieramy im dostęp do pokarmu wycinając drzewa z pól. Odpowiedzią jest akcja: akacja i nie ma lipy – dołącz do niej koniecznie!

„Akcja: akacja i nie ma lipy” to kolejny projekt naszej ogólnopolskiej grupy ekoambasadorów, którzy koordynują „zielone” działania w Stowarzyszeniu Polska 2050. O tym, jak Ty możesz dołączyć, przeczytasz poniżej. Startujemy z wiosną!

Na czym polega projekt?

• kupujemy sadzonki: lipy i robinii akacjowej
  • rozdajemy je w całej Polsce
  • zasilamy przydomowe ogródki wspierając dzikie zapylacze

Działamy z samorządami na rzecz zapylaczy i rolników:

• pomagamy im z nasadzeniami drzew miododajnych w gminach i powiatach.

Skala akcji: akacja i nie ma lipy! zależy od Waszego zaangażowania, bo na cel uruchomiliśmy specjalną zbiórkę, którą znajdziesz tutaj

Co nas motywuje? Obecna władza rozważa jeszcze łatwiejszą wycinkę drzew? Potrzebujemy nasadzeń, ale jeszcze bardziej – skutecznego dbania o drzewa, które mają kilkadziesiąt lat. W tym celu realizujemy drugą akcję „Drzewa na pomniki”, którą również znajdziesz na naszej stronie.