Możemy i pomożemy mówić po polsku

9 sierpnia pod Ambasadą Białorusi, w 1. rocznicę rozpoczęcia demonstracji po „skradzionych” wyborach na Białorusi, zainaugurowaliśmy projekt, nawiązujący nazwą do białoruskich protestów pod hasłem “Chcemy, możemy, zwyciężymy”.

Chodzi o nieodpłatne udzielanie lekcji języka polskiego Białorusinom przebywającym lub przybywającym do Polski. Projekt koordynuje troje członków Polski 2050: Andrzej Olszak z Zielonej Góry, Łukasz Tomik, autor audycji “Okno na Wschód” w Dobre Radio oraz Magda Grędzińska z ekipy wolontariuszy z zagranicy.

Tak jak w przypadku innych inicjatyw, polegamy na oddolnej sile wolontariuszy. Mogą włączyć się wszyscy, którzy spełnią podstawowe kryteria. Przyszli korepetytorzy to osoby, które mają doświadczenie lingwistyczne lub pedagogiczne. Pozostali też mogą uczestniczyć – prowadzić konwersacje online z bardziej zaawansowanymi uczniami.

Zarówno nauczycielom i uczniom, udostępniamy adres: mozemyipomozemy@polska2050.pl

Ankieta dla przyszłych korepetytorów: https://forms.gle/yVGeN2dxerupvkV38