„Zwiedzaj i degustuj Łódź” – kolacje charytatywne

O co chodzi? To zupełnie nowy projekt wolontariacki w regionie łódzkim zainicjowany latem 2024 roku przez wolontariuszkę Stowarzyszenia Polska 2050 Magdalenę Boczkowską. Idea projektu zakłada pomoc określonemu podmiotowi – fundacji, stowarzyszeniu, etc. – który potrzebuje wsparcia poprzez organizację tzw. kolacji charytatywnej. Pierwszą kolację dedykowano Oddziałowi Psychiatrii Dziecięcej Szpitala im. Babińskiego w Łodzi na zakup materiałów do terapii zajęciowej. To zresztą nawiązanie do naszej cyklicznej akcji „Gramy w kolory”. Udało się zebrać ponad 4 tys. zł. Druga kolacja wsparła organizację prozwierzęcą. Wolontariusze wybrali Fundację Przytul Kota. Każde kolejne wydarzenie będzie obierało nowy cel dobroczynny i nową grupę odbiorców.

Jak wolontariusze Polski 2050 uzyskują te fundusze? Łączą przyjemne z pożytecznym. Organizują wydarzenie tematyczne, na które każdy może wykupić voucher. Składa się ono z dwóch części: najpierw na uczestników czeka spacer po Łodzi, z jej historycznymi bądź kulturowymi akcentami. Prowadzą go przewodnicy-wolontariusze, dzięki którym Łódź można zobaczyć z zupełnie nowej perspektywy. Pierwsza kolacja była poświęcona „Łodzi filmowej” (w nawiązaniu do łódzkiej Szkoły Filmowej). Druga jest zorganizowana pod hasłem „kocim szlakiem”. Wycieczka łączona jest z kolacją, a raczej – starannie przygotowaną degustacją. Za dania odpowiadają doświadczeni łódzcy szefowie kuchni. Organizatorzy dbają o to, by miejsce kolacji było wyjątkowe. Zapraszają również artystów – wokalistów, którzy uświetniają wieczór koncertami. Wszystko to gwarantuje dobrze spędzony czas i integrację z członkami i członkiniami stowarzyszenia, chociaż nie tylko, bo dołączyć do kolacji może każdy!

Zaobserwuj stronę tego projektu oraz Polska 2050 Łódzkie, które jest jego inicjatorem. Projekt rozwija się, więc wyczekujcie kolejnych spotkań i kolacji.