Sportowy finał akcji „Razem Dla Rodzin Zastępczych – Polska 2050” w Laskach

26 czerwca 2023
Woj. mazowieckie

W ubiegłą niedzielę w LKS Ryś Laski w Laskach gm. Izabelin niedaleko Warszawy odbyło się wydarzenie zorganizowane w ramach akcji „Razem Dla Rodzin Zastępczych – Polska 2050” -„Mecz dla Pieczy”.

Impreza obiła się szerokim echem nie tylko w naszym stowarzyszeniu.  Zewsząd spływają gratulacje, a nas rozpiera duma, gdyż wiemy jak ważny społecznie problem poruszamy.

– Odczuwam satysfakcję z dobrze wykonanej roboty. Wiem także, że efekt końcowy to wynik pracy wielu wspaniałych ludzi. Jestem szczęśliwy, że mogę z nimi współpracować, tworzyć żółtą rodzinę – spuentował  Jarosław Garnek, członek Stowarzyszenia Polska 2050, organizator przedsięwzięcia.

– Jakbym nie chciała bardzo podziękować – nie dam rady wyrazić tego co czuje… Wolontariat to piękna sprawa, która daje masę satysfakcji, a dzięki takim ludziom jak w naszym Stowarzyszeniu 2050 można odzyskać wiarę w to, że dobrych ludzi jest więcej – powiedziała Paulina Łączyńska, członkini Stowarzyszenia Polska 2050, koordynatorka programu „Razem dla Rodzin Zastępczych”.

Czas na małe podsumowanie i zarazem wielkie podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie imprezy.

Zaczęło się od pomysłu zorganizowania meczu charytatywnego dla dzieci z rodzin zastępczych. Pomysłodawczyniami akcji „Mecz dla Pieczy” były Magdalena Dorożała i Marcela Ostaszewska z zespołem od fundraisingu.

Następnie powstał zespół roboczy na którego czele stanęły Paulina Łączyńska i Katarzyna Suwała

W skład zespołu, oprócz ww. wymienionych, wszedłem ja oraz: Agnieszka SpodarekEwa KalbarczykMarek Krawczyk, Sebastian Robert, Zofia Ilkowska-Adamczewska, Arkadiusz Jąkalski, Bożena ŁuczakGosia Bisialska, a także niezastąpiony Tomasz Zimoch.

To dzięki pracy tych osób projekt akcji „Mecz dla Pieczy” nabrał ostatecznego kształtu.

Niebagatelną rolę w organizacji naszego wydarzenia odegrało wsparcie, którego udzieliła nam Gmina Izabelin. Bardzo pomogli nam: Dorota Zmarzlak – wójt gminy Izabelin , radny Krzysztof Markiewicz, a także pani Bronia Bieńkowska z Centrum Kultury Izabelin.

Częścią wydarzenia był piknik. Za jego zorganizowanie szczególnie gorące podziękowania należą się naszym wspaniałym wolontariuszom:

• Marta Relich – za prowadzenie stanowiska udzielania pierwszej pomocy
  • Celina Niwald z córką – za zorganizowanie zajęć sportowych dla dzieci
  • Robert Chrzanowski – za wprowadzenie dzieci w fascynujący świat pszczół
  • Aleksandra Klimek – za naukę przesadzania roślin, rozpoznawania ziół oraz tworzenia bomb nasiennych, a także za użyczenie samochodu do transportu
  • Magdalena Paszyn, Katarzyna Bernardelli – za wsparcie stanowiska ogrodniczego
  • Magdalena Cieślak – za wsparcie kilku stanowisk, pszczelarskiego, ogrodniczego itp.
  • Paweł Nogal, Karolina Ryszkowska – za poprowadzenie stanowiska eko w temacie segregacji odpadów
  • Ania Truszkowska, Irena Walczuk – za świetne poprowadzenie stanowiska plastycznego
  • Kamila Królak – za pomoc w załadunku, rozładunku, w strefie gastronomicznej oraz przy foto budce
  • Jarosław Kossakowski – za wsparcie medyczne wydarzenia
  • Natalija Brzy z mamą – za poprowadzenie stanowiska Fundacji DKMS-u
  • Zofia Ilkowska – za poprowadzenie stanowiska lego
  • Kamila Mazur Krzepicka – za animowanie zabaw z wykrywaczem metali
  • Jeremi PożogaKasia Stanczyk – za zdjęcia z wydarzenia
  • Żaneta Cwalina Śliwowska – za poprowadzenie świetnych zajęć gimnastycznych dla dzieci
  • Grazyna Kuna – za dzielenie się ogromną wiedzą merytoryczną dotyczącą rodzicielstwa zastępczego
  • Edyta Scibek – za akcję ulotkową oraz za przywiezienie fantoma i defibrylatora od Pawła Florka.
  • Barbara Stelmasińska, Bożena Łuczak, Krystyna Maciołek – za akcję ulotkową oraz czuwanie nad uczestnikami wydarzenia
  • Marcela Ostaszewska – za pomoc w wywieszaniu i rozkładaniu plakatów
  • Gosia Bisialska – za pracę na stanowisku gastronomicznym oraz transport owoców z hurtowni Bukat
  • Anna Morawik – za pracę na stanowisku gastronomicznym
  • Małgorzata Świdzińska – za pracę na stanowisku gastronomicznym
  • Piotr Drac z rodziną – za obsługę grilla oraz maszyny do popcornu
  • Sławomir Trojanowski – za pomoc przy załadunku oraz rozstawieniu namiotów itp.
  • Jarosław Wach – za pomoc od początku do końca pikniku, w rozstawianiu, ustawianiu, składaniu i wielu, wielu innych czynnościach.
  • Maciej Wasilewski – za pomoc w sprzątaniu po pikniku oraz rozładunku.
  • Arek Antoni Czarnota – za pomoc od początku pikniku w załadunku i rozstawianiu a także za grę w meczu
  • Radosław Kamiński – za pomoc w transporcie rzeczy na piknik
  • Ewa Kalbarczyk i Kalbarczyk Andrzej – za wsparcie projektu oraz gotowość do pomocy
  • Marek Krawczyk – za czuwanie nad ładem i porządkiem

Nasze wydarzenie wsparły także przeróżne organizacje i instytucje:

Główną atrakcją wydarzenia był mecz piłki nożnej, który komentował poseł Tomasz Zimoch. Spotkanie sędziował nasz działacz z Polska 2050 Opolskie, Adam Gomoła.

W drużynie znaleźli się wolontariusze z całej Polski: Polska 2050 Lubelskie, Polska 2050 Wielkopolskie, Polska 2050 Mazowieckie, a także silna reprezentacja z Polska 2050 Śląskie z kapitanem Łukasz Osmalak. Puchary dla zwycięzców przywiózł Arkadiusz Jąkalski z Polska 2050 Kujawsko-Pomorskie.

W Laskach odwiedziło nas wielu działaczy oraz sympatyków Stowarzyszenia Polska 2050 wraz z rodzinami: m.in. Łukasz KrasońAnna SzczęśniakKatarzyna Karpa-ŚwiderekRobert SitnikSebastian Robert i wielu innych.

Jednak najbardziej cieszy nas fakt, że na meczu i pikniku było wiele rodzin zastępczych a także mieszkańców Lasek, Izabelina i okolic. Już pojawiają się głosy, że powinno to być wydarzenie cykliczne.