#StądJesteśmy ruszyło w Śląskim!

21 maja 2022
Woj. śląskie

21 maja o godz. 9:00, bardzo ekologicznym wydarzeniem, został zainaugurowany letni cykl spotkań #StądJesteśmy w województwie śląskim.

Na start nasi członkowie zasadzili sadzonki dębów i buków wzdłuż ulicy Wspólnej w Mikołowie! W wydarzeniu wziął udział poseł Mirosław Suchoń, zarząd regionu woj. śląskiego oraz szereg członków i wolontariuszy Stowarzyszenia.

– W dzisiejszych czasach kwestie klimatu stają się coraz ważniejsze. Silna ekspansja terenów przemysłowych dla naszego dobra musi być zrównoważona działaniami na rzecz przyrody. Dlatego, aby nasze dzieci i wnuki mogły chłodzić się w cieniu drzew, dzisiaj my musimy je zasadzić – mówił podczas akcji Łukasz Osmalak, przewodniczący zarządu regionu oraz lider ekipy powiatu mikołowskiego.

Kolejne odsłony #StądJesteśmy odbędą się m.in. w Katowicach, Żarkach, Sosnowcu czy Żorach.

Do zobaczenia!