Świętujemy 105. rocznicę odzyskania niepodległości

12 listopada 2023

11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, odrodziło się niepodległe państwo polskie. Dzień ten obchodzony jest jako Narodowe Święto Niepodległości od 1989 roku. Członkowie i Wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 uczcili ten dzień, składając hołd i kwiaty w miejscach pamięci w całym kraju.

W Świdnicy uczestniczyliśmy w uroczystościach patriotycznych pod Pomnikiem Zwycięstw na pl. Grunwaldzkim.

W uroczystościach upamiętniających święto Niepodległości w Płocku przy Grobie Nieznanego Żołnierza, nie mogło zabraknąć przedstawicieli Polska 2050. Wieniec wraz z przewodniczacym koła powiatowego Polska 2050 Rafałem Nadratowskim złożyli również Katarzyna Zglenicka, dr inż. Marcin Kowalski, Emilia Beata Kowalkowska oraz Adam Kotkiewicz.

Członkowie Stowarzyszenie Polska 2050 Lubelskie również wzięli aktywny udział w uroczystościach upamiętniających.
W powiatach woj. Lubelskiego obecność naszych delegacji zaznaczona była w różny sposób.

W Zamościu kwiaty przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz tablicy upamiętniającej premiera II RP Leopolda Skulskiego na Rynku Wielkim, w towarzystwie Posła na Sejm RP Sławomira Ćwika kwiaty złożyli Mariusz Ambroż, Małgorzata Barszczewska,  Radosław Walkowiak, Roman Kulpa oraz Michał Barszczewski.

W Chełmie kwiaty przy Pomniku Poległych za Ojczyznę na placu Dr. Edwarda Łuczkowskiego w imieniu Stowarzyszenia złożyli Radni Miejscy Stanisław Mościcki, Tomasz Otkała oraz Maciej Baranowski jako przedstawiciele Klubu Radnych Polska 2050.

W Łukowie prócz uroczystego składania kwiatów przy pomniku wraz z Beatą Zdanowską nasi członkowie wzięli udział w organizowanym od 31 lat ulicznym Biegu Niepodległości. W tym roku do udziału zgłosiło się 900 chętnych, w tym Paweł Sosnowski, Elwira Sosnowska oraz przedstawiciel Klubu Seniora Polska 2050 Marek Czernecki, który ostatecznie w swojej kategorii wiekowej czyli 60+ zajął zaszczytne 3 miejsce!

Również w Czechowicach-Dziedzicach, Będzinie, Zawierciu czy Mysłowicach członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 złożyli kwiaty z okazji Święta Niepodległości.

Tych miejsc było więcej, dziękujemy wszystkim biorącym lokalnie udział w odchodach.

Cześć Bohaterom! Nasza Niepodległa!