Sztafeta ratująca życie – Francja Ukrainie

28 marca 2022
11:44
Woj. małopolskie

Z Francji, przez Kraków do Hrubieszowa – taką trasę przy wielkim wysiłku zaangażowanych osób pokonały dary medyczne dla szpitala w Ukrainie. 

W sobotę 19 marca, wczesnym popołudniem wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 Małopolskie pomagali w Krakowie w przeładunku darów, które przywieźli z Francji wolontariusze Polska 2050 Zagranica.

Dalszą drogę pokonały dzięki naszym wolontariuszom Magdzie i Krzysztofowi oraz ich pracownikom oraz kierowcom. Przekazanie przesyłki przez granicę było możliwe dzięki pomocy kolejnych wolontariuszy po dwóch stronach polsko-ukraińskiej granicy.

“Transport dotarł. Choć rosyjskie samoloty zbombardowały drogi dojazdowe do miasteczka, w którym znajduje się szpital.” – relacjonuje wolontariusz Paweł. 

Niebawem wyrazy uznania i wdzięczności zostały wysłane mailem – “W imieniu społeczności lokalnej, lekarzy i opieki medycznej, pragniemy podziękować za ofiarowanie nam pomocy humanitarnej w postaci lekarstw, artykułów medycznych, specjalistycznej aparatury medycznej, chemii gospodarczej i wszelkich artykułów niezbędnych w tak trudnym dla nas czasie jakim jest wojna”.

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050