Uroczyste obchody 11 listopada. Świętowało całe województwo Sląskie 

15 listopada 2021
11:19
Woj. śląskie

To był piękny dzień! Święto Niepodległości świętowało całe województwo Śląskie – w każdym mieście i gminie! Delegacje składały kwiaty zarówno podczas oficjalnych obchodów miejskich jak i zorganizowanych w węższym gronie. 

Delegacja Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia złożyła kwiaty pod Pomnikiem Polskiego Żołnierza w Katowicach. – W tym szczególnym dniu staramy się uczcić pamięć wszystkich tych, którzy oddali krew i oddali życie za naszą niepodległą Ojczyznę – mówił Łukasz Osmalak, lider główny województwa śląskiego.

W Lublińcu liderzy i członkowie Stowarzyszenia rozdawali chorągiewki i róże. – Rozmawialiśmy z mile zaskoczonymi mieszkańcami oraz gośćmi odwiedzającymi nasze miasto. Wszyscy z ogromną sympatią odnieśli się do naszego pomysłu na radosne świętowanie Święta Niepodległości. Rozdaliśmy 30 róż i 50 chorągiewek… Za rok przygotujemy więcej! To był piękny dzień! – przyznaje Małgorzata Imiolczyk, liderka powiatu.

Z kolei w Sosnowcu Stowarzyszenie Polska 2050 wspólnie ze Stowarzyszeniem Obronnym Pancernik zorganizowało obchody Święta Niepodległości pod Lapidarium Armii Krajowej. – W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele zarządu wojewódzkiego Stowarzyszenia Polska 2050, Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, delegacje z większości środowisk politycznych oraz delegacje harcerstwa i szkół – opowiada Kamil Wnuk, członek zarządu województwa śląskiego i organizator wydarzenia. Oprócz oficjalnej części uroczystości, goście mogli śpiewać pieśni patriotyczne oraz oddać się rozmowom przy rozpalonym ognisku.

To był fantastyczny dzień, dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcje w tak wielu miastach!

Relacje wideo poniżej

https://www.facebook.com/watch/?v=470476501042578

https://www.facebook.com/watch/?v=425445295624820

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050