[WIDEO] Już 300 spotkań w ramach letniej kampanii #PoznajmySię

20 września 2021

W sobotę, 18 września, miało miejsce trzysetne spotkanie #PoznajmySię. Okrągła liczba padła na Wałcz. Wałcz to miasto powiatowe w województwie zachodniopomorskim. I to najlepiej podkreśla, o co chodzi w naszej inicjatywie: chcemy usłyszeć głos wszystkich Polaków, nie tylko tych skupionych w wielkich miastach wojewódzkich.

Nasz letni cykl spotkań to potwierdził: niezależnie od tego, czy robiliśmy spotkanie w Warszawie, czy w mieście powiatowym (najmniejsza odwiedzona przez nas miejscowość miała 2,5 tys. mieszkańców!), wszędzie spotykaliśmy zaangażowane społecznie osoby.Dlaczego spotkanie w Wałczu jest takie wyjątkowe? Bo z nim na liczniku mamy już za nami 300 spotkań w ramach akcji #PoznajmySię! Ponad 32 tysiące zaangażowanych obywateli, ponad 32 tysiące odbytych rozmów.

Spotykamy się na różne sposoby: są festyny i pikniki, rajdy rowerowe, a nawet spływy kajakowe. Są również debaty tematyczne, spotkania z udziałem Szymona, parlamentarzystów oraz innych osób zaangażowanych w ruch, m.in. Agnieszki Buczyńskiej czy Michała Kobosko.

Każda okazja do rozmów, którą mieliśmy szansę z Wami przeprowadzić, umacnia nas w przekonaniu, że ta energia jest dobrze „zainwestowana”.

Cała akcja #PoznajmySię odbywa się właśnie dzięki grupie ponad 2200 aktywnych członków naszego Stowarzyszenia oraz osób zaangażowanych w cały Ruch, w tym dziesiątkom tysięcy wolontariuszy. Nie mając finansowania z budżetu państwa robimy wszystko co w naszej mocy, by dotrzeć z przekazem jak najdalej. Bo tak działa ruch obywatelski.

Wideo okolicznościowe z materiałów #Poznajmysię.