Wolontariusze Polski 2050 Małopolskie protestują w Krakowie

15 października 2021
Woj. małopolskie

Wolontariusze Stowarzyszenia Polski 2050 bezwzględnie ceniąc praworządność i wartość ludzkiego życia stanęli w ich obronie. W Małopolsce licznie uczestniczyli w demonstracjach “My zostajemy. Rząd wychodzi”  oraz “Stop Torturom na granicy”

10 października 2021 r. to dzień w którym rynek krakowski zapełnił się osobami wyrażający poparcie wobec Polski europejskiej. Wśród nich znaleźli się też wolontariusze i przedstawiciele Stowarzyszenia Polska 2050. Polska 2050 była współorganizatorem manifestacji. Przemawiający wyrażali obawę, że utrata zaufania przez polskie sądy może oznaczać nie uznawanie ich decyzji. Powoływano się na artykuły głoszące, że jesteśmy związani prawem europejskim i że ratyfikowana umowa międzynarodowa ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. Wznoszono hasła niezależności sądów i sędziów.

Głos w imieniu Polski 2050 zabrał też Rafał Komarewicz. Podkreślał, że pomimo różnic w wielu sprawach, łączy nas przeświadczenie, że Unia potrzebuje Polski i Polska potrzebuje Unii. Wyraził niepokój przed zniszczeniem wielkiego osiągniecia Polski – jej obecności w Unii, a także przed utratą szans na inwestycje, pieniądze dla rolników, środki na rozwój ekologii. „Julia Przyłębska plasterek po plasterku odkrawa nas od Europy” – zauważył Komarewicz.  „Musimy wspólnie wykrzyczeć: “NIE” dla rządzących, “TAK” dla Unii. Europo byliśmy i jesteśmy z Tobą”. Pojawiły się też apele, by wszystkie partie opozycyjne zawalczyły o to, by Polska w Unii pozostała.

W ramach demonstracji “Stop torturom na granicy” kilkaset osób, w tym wolontariusze Polski 2050, zebrało się ponownie na krakowskim rynku, by wyrazić swoją solidarność z osobami cierpiącymi na granicy polsko-białoruskiej i sprzeciw dla działania polskich władz w tej sprawie. Demonstranci na koniec udali się pod krakowską siedzibę PiS-u.