Wolontariusze z Polska 2050 w Bożej Przystani

26 lutego 2023
Woj. pomorskie

Ponad 300 sztuk bielizny zostało dostarczone 25 lutego dla osób w kryzysie bezdomności korzystających z ośrodka Boża Przystań w Rumi. Wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 przygotowali również poczęstunek w postaci 35 kanapek, kilku rodzajów ciast i muffinek, zimowej herbaty oraz gorącej czekolady dla kilkudziesięciu osób, które w ten deszczowy poranek odwiedziło łaźnię.

Boża Przystań to miejsce, w którym osoby w kryzysie bezdomności mogą wykąpać się, przebrać w czyste ubrania i często dzięki ludziom dobrej woli – otrzymać coś do jedzenia.

– Ktoś na górze nad nami czuwa. Właśnie kończyła nam się męska bielizna i wy przyjechaliście -powiedziała wolontariuszka, która systematycznie pomaga w Bożej Przystani.

Pan korzystający z łaźni był bardzo wdzięczny za kubek ciepłej herbaty, kanapkę i kawałek pysznego, domowego ciasta

– Dziękuję wam, że przyjechaliście i za rozmowę oraz wsparcie dobrym słowem – dodał na sam koniec wizyty wolontariuszy Polska 2050.

Poczęstunek został przygotowany a bielizna zebrana przez wolontariuszy województwa pomorskiego i ich przyjaciół. Logistyką zgromadzonych darów do Bożej Przystani zajęli się członkowie Stowarzyszenia Polska2050: Izabela Szarek, Wioleta Tomczak, Aleksandra Rokicka, Beata Ławrukajtis – radna miasta Rumi, Jarosław Rybarczyk, przewodniczący Zarządu Pomorskiego Stowarzyszenia i jego syn oraz Karol Bauer.

– Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję Warto pomagać! Liczy się każdy gest, nawet ten najmniejszy – powiedziała Aleksandra Rokicka.