Wspieramy Ośrodek dla Cudzoziemców w Bezwoli

30 września 2021
Woj. lubelskie

Widzimy w Polsce narastający kryzys humanitarny, którego ofiarami są osoby szczególne – dzieci. W majestacie prawa, zgodnie z istniejącymi procedurami, grupa emigrantów w obecnych warunkach pogodowych, bez dostępu do ciepłego odziania, bez zapewnienia odpowiednich posiłków oraz bez wsparcia medycznego, została odesłana na granicę z Białorusią. Dopuszczając do krzywdy i cierpienia dzieci stajemy się świadkami nie tylko kryzysu humanitarnego, lecz niestety kryzysu człowieczeństwa. Dostrzegając ludzką krzywdę,  niestrudzenie, pełni zaangażowania, empatii i solidarności, działają wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 z województwa Lubelskiego.

W ubiegłą niedzielę nasi wolontariusze odwiedzili Ośrodek dla Cudzoziemców w Bezwoli. Zostały przekazane ogromne ilości artykułów higienicznych, środkami czystości, ubrań i butów.  „Mamy teraz bezpośredni kontakt z jedną rodziną i w najbliższą sobotę ponownie jedziemy z paczkami oraz kolorowankami, kredkami, puzzlami, zabawkami dla wszystkich dzieci. Szukamy również pracy dla Afgańczyka, którego CV liczy 8 stron. Przez ostatnich 15 lat walczył o prawa kobiet i dzieci do edukacji w Afganistanie. Wiele osób odczuwa bezsilność w związku z tym co się dzieje i myślę, że możemy w ten sposób działać. Można wspomagać takie ośrodki konkretną pomocą i zwyczajnie poznać i przywitać ludzi tam przebywających” – relacjonuje Milena z naszego lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Polska 2050.

Pamiętajmy, że uchodźcy nie posiadają elementarnych przedmiotów użytku codziennego  – szczoteczki do zębów, mydła,  ciepłych ubrań. Potrzebują podstawowej pomocy. Potrzebują nas. Okażmy im nasze otwarte serca!

Mocny i emocjonalne live Szymona Hołowni https://fb.watch/8lv8Vops-2/