Wybierz sobie Mikołaja – Lubelskie

16 grudnia 2021
Woj. lubelskie

Tygodnik “Super Tydzień Chełmski” od kilku lat prowadzi akcję: „Wybierz sobie Mikołaja”. Zasady zabawy są następujące: znane w Chełmie osoby zgłaszają się do pełnienia roli Świętego Mikołaja. Wówczas czytelnicy piszą list do wybranego Mikołaja, opisując o jakim prezencie marzą i dlaczego zwracają się do tej, a nie innej osoby. Wszystkie listy przekazywane są chełmskim Mikołajom, a każdy z nich wybiera osobę, którą obdaruje prezentem.

Od kilku lat w akcji bierze udział Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego i członkini naszego Stowarzyszenia  – Ewa Jaszczuk. „Mikołajki są wyjątkowym świętem, którego z radością, bijącym sercem i wypiekami na twarzy wyczekują nie tylko najmłodsi ale i dorośli” – mówi Ewa. “Od kilku lat mogę być Mikołajem dzięki fantastycznej, wyjątkowej akcji prowadzonej przez Super Tydzień Chełmski. Chociaż nie jestem starszym panem z długą białą brodą w czerwonym płaszczu i czapce z białym  pomponem, niosącym worek pełen prezentów, to spełniam życzenia i marzenia tych, którzy do mnie napiszą. W tym roku otrzymałam dwa listy, od Pani Anety, przyszłej mamy oraz 9 letniego Kuby, który ma bardzo dobre serduszko i prosił o prezent nie tylko dla siebie ale i swojej młodszej siostry Oli. Bardzo się cieszę, że mogłam poznać Panią Anetę , Kubę, Olę i ich bliskich, to były dla mnie wyjątkowe chwile, a prezent od Oli miłą niespodzianką” – dodała nasza Mikołajka.