Mecz dla Pieczy gramy w niedzielę w Laskach p. Warszawą!

W imieniu projektu “Razem dla rodzin zastępczych” zapraszamy na charytatywny piknik rodzinny z atrakcjami “Mecz dla Pieczy”, który odbędzie się w niedzielę 25 czerwca, w Laskach przy ul. Jana Wieczorka 50. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do około godziny 17.00. 

Dokładna lokalizacja: teren LKS Ryś Laski https://goo.gl/maps/ZWFtutBbVgJVzSDWA  

Mija właśnie 3 rok programu “Razem dla rodzin zastępczych”. To projekt zdalnych korepetycji Stowarzyszenia Polska 2050, którego odbiorcami są dzieci z rodzin zastępczych. Naszym działaniom przyświeca hasło: „Żadne dziecko nie powinno wychowywać się w instytucji – każde dziecko zasługuje na rodzinę”. Celem programu jest szeroko rozumiane wsparcie rodzinnej pieczy zastępczej. Dzieci korzystające z programu uczęszczają do szkół podstawowych i średnich. 

Punktem specjalnym niedzielnego wydarzenia będzie tzw. “Mecz dla pieczy”, który rozegramy około godz. 14.00. Będzie to “żółto-zielony” mecz piłkarski pomiędzy wolontariuszami Stowarzyszenia Polski 2050 wraz z reprezentantami LKS Ryś Laski (gospodarz miejsca) i działaczami Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wśród gości będzie także znany polski piłkarz Roman Kosecki, który przeprowadzi m.in. rozgrzewkę.

Dzieci będą mogły natomiast wziąć udział w tzw. “sztafecie talentów”, w której zdobędą nowe umiejętności. Staną się na moment ratownikiem (szkolenie z fantomem), poszukiwaczem skarbów, artystą (malowanie wielkoformatowe) czy pszczelarzem (warsztaty edukacyjne). Na przygotowanych przez wolontariuszy stanowiskach będą też zadania ekologiczno-ogrodnicze (tworzenie tzw. bomb nasiennych) i sportowe (zawody z przeszkodami). Na dzieci czeka również pokaz strażacki OSP z Lasek i pokaz akrobatyczny zespołu „Pasja”.  Za osiągnięte w sztafecie punkty uczestnicy otrzymają nagrody m.in. możliwość zabawy na tzw. dmuchańcach oraz drobne upominki. Na pikniku nie zabraknie poczęstunku, m.in. grilla oraz napojów, w tym domowej lemoniady. 

Wydarzenie opiera się w całości na pracy wolontariuszy. Patronat zapewnia Gmina Izabelin, Centrum Kultury Izabelin, wsparcie Fundacja Wolne Miejsce.

W trakcie wydarzenia będziemy zbierać środki na tzw. “rozwój talentów”. Staramy się cyklicznie organizować dla dzieci aktywności i zbiórki celowe. W ramach czerwcowego wydarzenia zbieramy m.in. na organizację wydarzeń, zakup wyprawek szkolnych, podręczników czy przeprowadzenie warsztatów rozwijających talenty naszych podopiecznych. Już dziś można wesprzeć zbiórkę dowolnym datkiem: https://wspieraj.stowarzyszenie2050.pl/mecz-dla-pieczy 

Przez cały czas trwania wydarzenia dostępne również będą stoiska informacyjne dotyczące Rodzinnej Pieczy Zastępczej, SOS Wioski Dziecięce, Fundacji Wolne Miejsce, fotobudka 360 stopni oraz możliwość zapisu do bazy dawców szpiku DKMS.

 

Harmonogram wydarzenia: 

12.00 – rozpoczęcie wydarzenia 

13.00 – start “sztafety talentów” dla dzieci i młodzieży oraz wywiady z organizatorami w trakcie animacji 

14.00 – rozpoczęcie meczu komentowanego przez Tomasza Zimocha 

15.00 – zakończenie meczu i dekoracja 

15.30-17.00 – kontynuacja “sztafety talentów” 

 

Dołącz do wydarzenia w mediach społecznościowych.

Koordynatorzy akcji „Razem dla Rodzin Zastępczych”: Paulina Łączyńska, Jarosław Garnek, Agnieszka Spodarek, organizatorzy: Zarząd Stowarzyszenia Polska 2050.

Wszelkie pytania prosimy kierować na pieczazastepcza@stowarzyszenie2050.pl

 

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.